Çocuklarda diş bakımı ve bebeklerde diş sağlığı-Diş çürümesinin nedenleri nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda Çocuklarda diş bakımı ve bebeklerde diş sağlığı-Diş çürümesinin nedenleri nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda diş bakımı ve bebeklerde diş sağlığı-Diş çürümesinin nedenleri nelerdir

Düzenli diş bakımı ve temizliği sağlıklı dişler için oldukça önemlidir. Çocuklarınızın diş sağlığı sağlığı açısından da dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar bulunmaktadır.

1-Bebeğinizin diş etlerini yumuşak bir diş fırçası ile her banyo sırasında temizleyin. Bu sayede bebeğiniz diş fırçalama rutinine alışmış olur.

2-Bebeğinizin dişleri çıkar çıkmaz florür içeren diş macunu kullanmaya başlayın. Florür içeren diş macunları diş çürüklerini önler.

3-Çocuğunuzu dişlerini günde iki kez fırçalamaya alıştırın. Çocuğunuzun diş fırçalama rutinini yedi veye sekiz yaşına gelene kadar izleyiniz.

4-Çocuğunuz iki yaşına geldikten sonra çocuğunuzu düzenli olarak dişçiye götürünüz.

Çocuklarda Diş Çürümesi ve Nedenleri-Sebepleri Nelerdir? Çocuklarda Diş Neden Çürür ve Tedavisi Nasıl Olur?

Çocukların süt dişleri normal dişlere oranla daha çok organik madde içerirler. Bu nedenle çocukların süt dişleri çürümeye daha yatkındır, daha kolay ve hızlı bir şekilde çürümelerinin nedeni de budur.

Çocuklar, çürüğün erken döneminde görülebilen soğuk sıcak hassasiyeti ve hafif ağrı gibi sinyalleri zamanında yorumlayamazlar. Olayı ancak dayanılamayacak kadar ağrı olmasında fark ederler ki bu durumda çok geç kalınmış olabilir.

Çocuklar ağız bakımına yetişkinler kadar dikkat edemezler. Çocuğun el becerisi, merakı ve ebeveynin tutumu diş fırçalama alışkanlığını belirler.

Özellikle annelerin sıklıkla yaptığı bir hata da emzik ya da biberonu şeker, reçel vb. gibi gıdalara batırarak çocuklara vermeleri veya uyku aralarında şekerli süt, meyve suyu gibi gıdalara alıştırmalarıdır. Böylece beslenme düzensizliğinden dolayı dişler çürümeye yatkın hale gelir.

bebeklerde diş çürümesi nedenleri diş çürümesinin nedenleri nelerdir ondokuz aylık olan çoçukların diş çürümesi nedir süt dişleri hangileridir sarımsak nasıl çürür bebeklerde süt dişi çürümesi nedeni ve tedavisi çocuklarda diş çürümelerinin nedeni ölü cürümesi diş çürümesini artıran nedenler nelerdir ÇOCUKTA DİŞ TE KARARMA NEDENİ

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver