Çocuklarda Baş Ağrısı, Çocuklarda Baş Ağrısı Nedeni, Çocuklarda Baş Ağrısı Nedenleri Nelerdir

çocuklarda baş ağrısı sebepleri, çocuklarda baş ağrısının nedeni, çocuklarda baş ağrısının nedenleri, çocuklarda baş ağrısının sebepleri

Çocuklarda baş ağrısı nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklarda görülen baş ağrısının muhakkak dikkate alınması gerektiğine değinen uzmanlar, baş ağrısını sürekli yaşayan çocukların beyin kanseri olma ihtimalinin yüksek olduğuna açıklık getirdiler. Ebeveynler bu konuda çok dikkatli olmalı ve ‘başım arıyor’ diyen çocuklarını ihmal etmemeliler. Çünkü çocukların birçoğu mikrop kapmaya meyilli oldukları için ve kanserinde kimyasal maddelerden, kirlilikten meydana geldiğini düşünürsek böyle bir hastalığın görülmesi normal sayılır.

 

Beyin tümörü kendini kusma ve baş ağrısı ile belli eder. Yetişkinlerde görülen baş ağrısının birçok sebebi olabilir; ancak çocukların sürekli baş ağrısı çekmesi normal değildir. 3-12 yaş arası çocuklarda görülen baş ağrısının nedeni beyin kanseri olabileceği için doğru zamanda müdahale hayat kurtarır. Hastalığın erken evrelerde teşhis edilmesi için ebeveynlerin dikkatli olmasında ve sorunu ciddiye almasında fayda var. Eğer ki baş ağrıları ile birlikte kusma ve görme bozuklukları da yaşanıyorsa acilen uzman bir hekime başvurulmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver