Çocuklarda Anemi, Çocuklarda Anemi Nasıl Tedavi Edilir, Çocuklarda Anemi Ve Tedavisi

çocuklarda aneminin tedavisi, çocuklarda kansızlığın tedavisi, çocuklarda kansızlık, çocuklarda kansızlık tedavisi

Çocuklarda anemi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Serdar Yılmaz, anemi hastalığının çocuğun vücudundaki kırmızı kan hücrelerinin normalinin altında olması olarak tanımlamakta ve kırmızı kan hücrelerin bir takım yöntemlerle normal seviyeyi dönmesi için mutlak tedavi gerektiğini söylemektedir. Çünkü kırmızı kan hücreleri oksijen taşımakla yükümlü olduklarından çocuğun vücudunda meydana gelme olasılığı yüksek olan demir eksiliğini gidermektedir.

Çocuklarda görülen anemi, mütenevvi belirtilerle ortaya çıkmakta ve testler ile de kanıtlanmaktadır. Çocuklarda tanısı konan aneminin tedavisi için ilaç kullanmanın dışında daha doğal yöntemlerle tedavi edilmesini öneren Dr. Serdar Yılmaz Yılmaz, çocuklarda anemi tedavisi için en etkili ve sağlıklı olan yöntemin de demir ihtiva eden gıdalar olduğunu söylemektedir. Çünkü aneminin geçmesi için kullanılan demir ilaçları çocuklarda mide sorunlarına neden olur.

Demir ilaçlarının kullanımı yerine et, balık, tavuk, kuru üzüm, kuru yeşim, patates, kuru fasulye, bezelye, fıstık ezmesi, mısır gevreği, ekmek ve meyve suları gibi demir bakımından zengin olan gıdalar tercih edilmelidir. Dr. Serdar Yılmaz çocuklarda anemi tedavisi için şunları söyledi: “İlaç çocuklardan uzak tutmalıdır. Uygun beslenme kansızlığı önler. Et, balık, tavuk, kuru üzüm, kuru yeşim, patates, kuru fasulye, bezelye, fıstık ezmesi, mısır gevreği, ekmek demirden zengindir. Ispanak, yumurta sarısı da demir ihtiva eder ancak vücuda hemen emilecek formda değildir. Sütte çok az demir vardır. Çocuğunuz günde 3 bardaktan fazla (750 ml) süt içmemelidir ki, demir içeren yiyecekleri yiyebilsin.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver