Civanperçemi Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Civanperçemi Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Civanperçemi Nedir, Civanperçemi Ne Anlama Gelir, Civanperçemi Ne Demektir, Civanperçemi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Civanperçemi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Civanperçemi Anlamı

Bileşikgiller (Asteraceae) familyasından Achillea millefolium türüne verilen ad. Sarı renkli çiçeği olan civanperçemi, 10-35 cm’ye kadar boylanabilen, çok yıllık bir çalıdır. Çiçeklenme dönemi haziran ve temmuz ayları arasındadır. Türkiye’de geniş bir alanda görülen bitki, stepte, çam ormanlarında ve yüksek çayırlarda yetişir. Bitkinin toprak üstünde kalan bölümleri uçucu yağ taşır. Civanperçemi, iştah açıcı ve ateş düşürücü olarak etkilidir. Ayrıca dışarıdan kullanımıyla yara tedavisinde kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Civanperçemi Nedir Civanperçemi ödev ara Civanperçemi kelime anlamı Civanperçemi sözlükte ara Civanperçemi ansiklopedi bilgi bankası ara Civanperçemi ne demek Civanperçemi neye denir

Civanperçemi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver