Çita Nedir Çitalar Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Çita Nedir Çitalar Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çita Nedir, Çita Ne Anlama Gelir, Çita Ne Demektir, Çita Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çita ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çita Anlamı

Acinonyx jubatus. Memeliler sınıfının kedigiller familyasından bir büyük kedi. Asya ve Afrika ormanlarında yaşayan çitaların bedenleri ince uzun, boyunları kısa, başları yuvarlaktır. Postları sarı ve siyah beneklidir. Kuyrukları ve bacakları uzundur. Yeryüzündeki en hızlı koşan hayvandır. Köpek dişleri bütün büyük kedilerde olduğu gibi kuvvetlidir. Etçil ve yırtıcıdırlar. Besinlerini çeşitli büyüklükteki memeliler, kuşlar, kertenkeleler, kurbağalar ve çeşitli omurgasızlar oluşturur. Çok iyi görür ve duyarlar. Tabanlarının altı tüylü olduğundan çok sessiz yürürler.

Evcilleştirilebilen çitalar, yılda bir ya da iki defa doğurur, en çok 30 yıl yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Çita Nedir Çita ödev ara Çita kelime anlamı Çita sözlükte ara Çita ansiklopedi bilgi bankası ara Çita ne demek Çita neye denir

Çita ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver