Çirmen Savaşı Nedir Nedenleri, Sonuçları Ve Kimler Arasında Yapılmıştır? Hakkında Bilgi

Çirmen Savaşı Nedir Nedenleri, Sonuçları Ve Kimler Arasında Yapılmıştır?

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çirmen Savaşı Nedir, Çirmen Savaşı Ne Anlama Gelir, Çirmen Savaşı Ne Demektir, Çirmen Savaşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çirmen Savaşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çirmen Savaşı Anlamı

Makedonya’nın Osmanlı denetimine girmesiyle sonuçlanan Osmanlı-Sırp savaşı (26 Eylül 1371). I. Murad’ın Edirne’yi alarak (1361) Balkanlar’a yönelmesi Hristiyan devletleri harekete geçirdi. Ancak Osmanlıları bölgeden çıkarmaya yönelik ilk girişimleri başarısızlıkla sonuçlandı. Bulgarların da Osmanlı denetimine girmesinden sonra Sırbistan’ın güneyinde hüküm süren Vukaşin, yaklaşık 70 bin kişilik bir orduyla Osmanlılar üzerine sefere çıktı. Ancak Çirmen’de Osmanlı kuvvetleri tarafından pusuya düşürülerek çok sayıda Sırp askeriyle birlikte öldürüldü. Bu zafer, Osmanlılara bütün Balkanlara yerleşmenin yolunu açmış oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Çirmen Savaşı Nedir Çirmen Savaşı ödev ara Çirmen Savaşı kelime anlamı Çirmen Savaşı sözlükte ara Çirmen Savaşı ansiklopedi bilgi bankası ara Çirmen Savaşı ne demek Çirmen Savaşı neye denir

Çirmen Savaşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver