Çıplaklık

ÇIPLAKLIK

Almanya’nın Münih kentinde ilginç ve tarihi binaların yanı sıra (Englischer Garten) ingiliz bahçesindeki çıplaklar da meşhurdur. Günümüzde bu parkta güneşlenen çıplaklardan kimse rahatsız olmamaktadır. Çıplaklar kalkıp anadan doğma halleriyle bira almaya gitmiyor, ya da çıplak halde tramvaya binmiyorlar. Bu nedenle Alman din adamları da ölçülü davranan çıplaklardan şikayet etmekten vazgeçmiş bulunuyorlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Çoğu Avrupa ülkesinde çıplaklık artık geleneksel bir yasak olmaktan çıkmış bulunuyor. Zamanımızdan 20-30 yıl kadar önce insanın düşünmeye bile cesaret edemediği filmler, artık Avrupa televizyonlarında gösteriliyor. Ciddi ve ünlü moda evleri de, mevsimin modasını tanıtırken Avrupa TV reklamlarında, güzel giyinmiş mankenler arasına birer çıplak erkek-kadın manken sokmayı ihmal etmiyorlar.

Çıplaklığın cinsel özgürlüğe katkısı fazla olmamıştır. Psikologlar anne ve babaları, kendi çocuklarına tahrik edici şekilde çıplak görünmemeleri için uyarıyorlar. Çocuk çıplak görününce ise, onunla alay edilmemesi öğütleniyor. Buluğ öncesi ve buluğ sırasında, gençlerde doğal bir utanma duygusu vardır. Çıplaklık dalgası, bu utanma duygusunu tamamen ortadan kaldıramamıştır. Ansiklopedilerde belirtildiği şekilde cinsel tahriki oluşturan şey insanın çıplak vücudu değil, vücudun belirli kısımlarıdır. Bu nedenledir ki, bikini, tanga mayolar, hot pant (sıcak pantolon) gibi dekolte giysileri, çıplaklıktan daha tahrik edici bulanlar vardır.

var Ads1 = document.getElementById(‘AdsenseAds1′);
var Ads2 = document.getElementById(‘AdsenseAds2′);

Ads1.parentNode.removeChild(Ads1);
Ads2.parentNode.removeChild(Ads2);

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver