Cinsiyet Değiştirme

CİNSİYET DEĞİŞTİRME

Erkeğin kadın olma, kadının erkek olma haline cinsiyet değiştirme diyoruz. Bazı insanlar genetik bir bozukluk nedeniyle yanlış cinsiyetli doğarlar. Duyguları, düşünceleri kadın gibidir, fakat vücutları erkektir. Ya da bunun tam aksi söz konusudur. Bu tür erkek ve kadınlara transseksüel adı veriliyor. Avrupa’da 18’inci yüzyılda bu tür kişilerin kendi cinsiyetini seçme hakkı vardı. Günümüzde yasalar daha da karmaşıktır. Önce birbirinden uzak iki bağımsız psikiyatrist bilirkişinin bir hormon araştırması yapması, ayrıca evli olan transseksüellerin eşlerinden boşanması gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Erkekler 1970’li yıllardan bu yana hormon tedavisi ve ameliyat ile cinsiyet değiştiriyorlar. Kadınlarınki daha da zor. Münih’te (Rechts der isar) Hastanesi’nde ilk kez bir kadının erkek gibi tahrik olabilmesini sağlayan bir ameliyat gerçekleştirildi. Kadının ön kol kemiğinin küçük bir kısmı alınıp kasığının içine dokuların altına ekildi. Sinirler ve damarlar mikroşirurji (büyüteç altında yapılan ameliyat) birbirine dikildi. Kadının klitorisi de buna dahil edildi. Böylece kadına tahrik olabilir bir penis yapıldı. Daha sonra yapılan bir ameliyatta kadının ferç dudaklarından bir yumurta torbası yapıldı, döl yolu dikilip kapatıldı. Cinsiyet değiştiren kadın veya erkekler, eskiden kendi cinsiyetinde olan kişilerle evlenebiliyorlar. Cinsiyet değişikliği yapan kişilerin çocuğu olmamaktadır.

O dönemlerde Avusturyalı kadın ozan Jutta Schutting, dikkatleri üzerine çekmekteydi. On yedi kitap yazmıştı. Edebiyat ödülleri kazanmıştı. Televizyona da çıktı. Cinsiyet değiştiren kadın ozan 52 yaşında adını da Julian Schutting olarak değiştirdi.

Toplumumuzda cinsiyet değiştiren insanlara toplumun her kesimi tarafından anlayış gösterilmemektedir. Farzedin ki erkek bir vücudunuz var ama ruhunuz kadın ve erkeklerden hoşlanıyorsunuz. Ya da tam tersi kadın vücuduna sahip bir erkeksiniz. Siz ne yapardınız? Bu durumun o insanların bir seçimi olmadığını bilmek ve bu insanlara da toplumda hakettiği yeri vermek gerekir.
Aramalar: cinsiyet değiştirme nedir? cinsiyet değişikliği nedir? transseksüel ne demek? insanlar neden cinsiyet değiştirir? bir erkek neden kadın olmak ister?

var Ads1 = document.getElementById(‘AdsenseAds1′);
var Ads2 = document.getElementById(‘AdsenseAds2′);

Ads1.parentNode.removeChild(Ads1);
Ads2.parentNode.removeChild(Ads2);

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver