Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları-Cinsiyet Nasıl Değiştirilir? Hakkında Bilgi

Aşağıda Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları-Cinsiyet Nasıl Değiştirilir? ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları-Cinsiyet Nasıl Değiştirilir?

cinsiyet değiştirme

cinsiyet değiştirme

Cinsel tercihler ile insanların cinsiyetleri gellikle uyum içerisinde bulunurlar. Ancak bu genelleme herkes için geçerli değildir. Bazı kişiler görünüş olarak erkek ya da kadın olarak görünseler de içlerindeki ruh anatomik olarak bulundukları cinsiyete pek te uyum sağlamaz. Hatta bazı kişilerde tabi olduğu cinsiyetin cinsel organları bile gelişmemiştir. Bu durumda cinsiyet değiştirme ameliyatları kaçınılmaz olabilmektedir. Şimdi sizlere cinsiyet değiştirme ameliyatları nasıl yapılır, çeşitleri nelerdir, cinsiyet nasıl değiştirilir bu konularda bilgiler vereceğiz.

Erkekten kadına Cinsiyet Değişitirme Bu hastalar plastik cerraha gelinceye kadar genellikle, epilasyon tedavileri ve hormon terapileri almış durumda olurlar. Genital organların ameliyatından önce (veya sonra) bu hastalara önerilen bir dizi ameliyat vardır.

Bunlar yüzün kadınsı özelliklere kavuşması için yapılan, elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi, çenenin ufaltılması, çene ucunun inceltilmesi, alının düzleştirilmesi, alın-saç çizgisinin daraltılması, kaşların kaldırılması ve dizaynı, burunun küçültülmesi ve bazen saç ekimi ameliyatlarıdır. Yine meme ve kalça protezleri, liposuction uygulamaları, belin inceltilmesi gibi ameliyatlarla kadınsı vücut hatları ortaya çıkartılır. Cinsel organın dönüşümü 2 seansta yapılır. Gırtlak kartilajının küçültülmesi ve ses değişikliği de yapılması gerekenler arasındadır

Kadından erkeğe Cinsiyet Değiştirme Kadından erkeğe cinsiyet değiştirme ameliyatları daha az sıklıkla yapılan ameliyatlardır. Sırasıyla önce yumurtalıkların alınması ve meme ameliyatının ardından, hormon terapisi ve cinsel organın yapılması aşamasına gelinir. Cinsel organ (penis) yapımı bu prosedürün en zor ve kapsamlı aşamasıdır. Olmayan bir organın inşa edilmesi ve bu organın duyarlı ve fonksiyonel olması gerekir.

Penis, koldan alınan kemik ve deri ile veya bacaktan alınan kemik ve deri ile yapılabilir. Penis yapımı, öncelikle penis şaftının oluşturulması, oluşturulacak üretranın(idrar yolu) bağlanması, penis estetik görüntüsünün sağlanması gibi bir dizi ameliyat seanslarını içerir. Sinir bağlantılarının yapılması ve penisin duyarlı olması ideal olandır.
Genellikle hormon tedavisi, yüzün maskulinizasyonunu(erkekleşmesi) yeterince sağlayabilir, ilave estetik ameliyatlar gerekirse bu genellikle çene ve buruna uygulanır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver