Cinsel İlişkiden Korkma Nedenleri, İlişkiden Korkma Nedenleri, İlişkiden Korkma Nedenleri Nelerdir

kadınlar neden cinsel ilişkiden korkarlar, kadınlarda vajinusmus, kadınlarda vajinusmus nedenleri, kadınların cinsel ilişkiden korkma nedenleri

Vajinismus nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Kadın hastalıklarının en sık rastlanan sebeplerinden birisi olan vajinismus neden olur, vajinusmusa neden olan faktörler nelerdir, kadın cinsel ilişki sırasında neden korku yaşar tüm bu soruların cevaplarını bu makalemizde bulabileceksiniz. İstemsiz meydana gelen kasılmaların ortaya çıkma sebepleri arasında en çok psikolojik sorunlar yer almaktadır.

 

Kadınlar cinsel ilişki sırasında yaşadıkları korkudan dolayı istemsiz kasılmalara maruz kalırlar. Panik, endişe ve korku yaşayan kadın, ilişkiye girmemek için bacaklarını sıkı sıkı kapatır. Bu davranış kadın tarafından kontrolsüz olarak ortaya çıkar. Vanismus sorunu yaşayan kadınların birçoğu neredeyse hiç ilişkiye girmemiştir. Çok az sayıdaki kadında ilişkiye girmiş ve sonrasında vajinusmus olmuştur.

 

Vajinusmus nedenleri nelerdir?


Vajinusmus nedenleri arasında en önemli sebep psikolojik sorunlardır. Kadının daha önceden yaşadığı sorunlar cinsel hayatına yansır. Tacize yada tecavüze uğramış olan bir kadın psikolojik olarak cinsel ilişkiye girmekten korktuğu için, zamanla bu soruna yakalanma riski yüksektir.

Vajina enfeksiyonlarında kadınların kendini ilişkiye kapatmasına neden olan sebepler arasındadır. Koku, acı, akıntılar vs. gibi sebepler kadınların utanmalarına neden olur.

İlk defa ilişkiye girecek olan kadınlar, kulaktan dolma bilgilerle cinsel ilişkiye girerken ağrı çekeceklerini düşündükleri için de, vajinusmusa yakalanmaları büyük bir risktir. Kızlık zarının yırtılması esnasında ağrı çekeceğini düşünen kadınlar bu yüzden ilişkiye girmekten korkarlar.

Kadınların başkaları tarafından yanlış bilgilendirilmesi, cinselliğe duyulan ön yargılar, cinselliğin acı veren bir durum olarak düşünülmesi veya kadının eşine olan ilgisinin yetersiz olması vajinusmus nedenleri arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver