Cinsel İlişkide Çözülme Devresi

İlişkide Çözülme Dönemi: Bu dönem, cinsel aktivite siklusunun sonu, vücudun istirahate geçmesi, oluşan cinsel değişikliklerin eski normal haline dönmesi dönemidir.

Bu dönemin kadınlarda, erkeklere oranla daha uzun sürdüğü belirtilmektedir. Bunun yanında kadınlar, çözülme döneminin herhangi bir anında yeniden uyarılabilir ve böylelikle yeni bir cinsel siklus başlatılabilir. Erkeklerde ise durum biraz daha farklıdır. Erkekte yeni bir cinsel siklus başlayabilmesi için 5-30 dakikalık belirli bir sürenin geçmesi gerekir. Bu döneme “refrakter periyod” denir. Yani erkekler bir orgasm sonrasında belirli bir (5-30 dakika) süre cinsel uyarılara cevapsız kalır.

Çözülme dönemi, dakikalarla ifade edilen bir dönemde tamamlanır. Ancak orgasm olmamışsa, bu dönem uzar ve saatler sürebilir. Uyarılma ve plato dönemlerinde oluşan damar değişiklikleri nedeniyle oluşan kan birikimi eğer orgasm olmamışsa, birkaç saat süren bir rahatsızlık nedeni olabilir. Bu rahatsızlık hissi genital bölgede bir dolgunluk ve hafif bir ağrı şeklindedir.

var Ads1 = document.getElementById(‘AdsenseAds1′);
var Ads2 = document.getElementById(‘AdsenseAds2′);

Sponsorlu Bağlantılar

Ads1.parentNode.removeChild(Ads1);
Ads2.parentNode.removeChild(Ads2);

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver