Çingene Nedir Kimlerdir Ve Nerede Yaşarlar Hakkında Bilgi

Çingene Nedir Kimlerdir Ve Nerede Yaşarlar

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çingene Nedir, Çingene Ne Anlama Gelir, Çingene Ne Demektir, Çingene Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çingene ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çingene Anlamı

Hindistan’ın kuzeyinden çıktıkları tahmin edilen, bugün bütün dünyaya yayılmış bir halk. Dünyadaki sayılarının 12-15 milyon arasında olduğu sanılıyor. Romlar, Sinteler (Manuşlar) ve Kaleler olmak üzere üç ana gruba ayrılırlar. Bir bölümü yerleşik yaşamı yeğlerken büyük bir bölümü gezgin bir yaşam sürer. Küçük topluluklar biçiminde yaşar ve meclislerine önem verirler. Tarih boyunca kültürleri yerleşik toplumlarca sık sık aşağılanmış ve tehdit edilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Çingene Nedir Çingene ödev ara Çingene kelime anlamı Çingene sözlükte ara Çingene ansiklopedi bilgi bankası ara Çingene ne demek Çingene neye denir

Çingene ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver