Çınar Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Çınar Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çınar Nedir, Çınar Ne Anlama Gelir, Çınar Ne Demektir, Çınar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çınar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çınar Anlamı

Çınargiller (Platanaceae) familyasından Platanus cinsinin içerdiği, yaprak döken ağaç türünün ortak adı. Çınar ağaçlarının gövdesi kalın, yaprakları geniştir. Uzun ömürlü olan bu ağacın en gür ormanları Kuzey Amerika, Avrupa’nın doğusu ve Asya’da bulunur. Bu büyük ağaçların çiçekleri tek cinslidir. Erkeke ve dişi çiçekler ayrı topluluklarda bulunur. Çınarlar, hava kirliliğine ve hastalıklara dayanaklı olduğu için büyük şehirlerde ve sanayi merkezlerinde kolayca yetişir. Bu özelliklerinden dolayı yüzlerce yıl yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Çınar Nedir Çınar ödev ara Çınar kelime anlamı Çınar sözlükte ara Çınar ansiklopedi bilgi bankası ara Çınar ne demek Çınar neye denir

Çınar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver