Çin Malı Sahte (Çakma) Galaxy S4 Satışa Çıktı

Dünyanın dörtte birinin yaşadığı en kalabalık ülkesi olan Çin’de patent hakkı diye bir kavram yok. Hal böyle olunca dünyanın her konudaki en ünlü markalarının en yeni modellerini anında kopyalayabiliyorlar ve gerçekten korsan işinde oldukça usta oldukları söylenebilir.

Tabiki birebir aynısını yapamasalarda (en azından sağlamlık ve konfor olarak) Galaxy S4’e çok bezeyen tıpatıp aynı görünüme sahip olan Çin yapımı Galaxy S4 haftaya satışa sunuluyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyanın birçok noktasında üreticiler ürünlerinde sundukları tasarım ve yazılımsal destekleri patent ile koruma altına alırken, Çin’de ise patent hakları kimsenin umurunda değil. Devlet tarafından da ihlal edilen patent hakları noktasında herhangi bir yaptırım uygulanmamaktadır. Hal böyle olunca üst seviye akıllı telefonlar yerel üreticiler tarafından kısa süre içerisinde taklit edilerek daha düşük teknik özelliklerde satışa sunuluyor. Bu yıl ilk olarak HTC One modelinde benzer bir gelişme yaşanırken, henüz satışa sunulmayan Galaxy S4’ünde çakması önümüzdeki hafta satışa sunuluyor.
1364345084_sunles4white.jpg

Sunle S4 olarak adlandırılan telefon tasarım anlamında Galaxy S4’e benzerlik gösteriyor. Telefonun teknik özelliklerine baktığımızda ise hiçte fena olmayan detaylar karşımıza çıkıyor. Sunle S4, 5-inç boyutunda HD çözünürlüklü IPS ekrana sahip. 1.2GHz frekans hızında çalışan telefonda 4 çekirdekli MediaTek 6859 işlemci yer almakta. Arka bölümde 8MP kameranın yer aldığı Sunle S4, ön bölümde ise 3MP çözünürlüklü bir kamera sahip. Diğer teknik özellikler ise şu şekilde sıralanıyor: 8GB dahili depolama alanı, microSD kart girişi, 2100mAh kapasiteli pil, Android 4.1.2 Jelly Bean, siyah ve beyaz renk seçenekleri.

Telefon 5 Nisan’dan itibaren Çin’de 220$’dan (400 TL) satışa sunulacak.
1364345097_sunles4black.jpg

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver