Çimen Suyu, Çimen Suyu Ne İşe Yarar, Çimen Suyu Nedir

çimen suyu neye iyi geliyor, çimen suyunun faydaları, çimen suyunun yararları, Şifalı Bitkiler

Çimen Suyunun Saymakla Bitmeyen Faydaları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Şifalı bitkilerin bir çoğunu biliyorsunuzdur. Lakin çiçen suyununda şifalı ve faydalı olduğunuda biliyormusunuz. Evet yanlış duymadınız çimen suyunun faydaları ve yararları var. Bizde bu günki konumuzda çimen suyunun fayda ve yararlarına deyinerek, sizleri bilgilendiriyoruz…

 

 

ÇİMEN SUYUNUN FAYDALARI

VİTAMİN DEPOSU ÇİMEN SUYU

Nar, havuç, portakal suyu derken çimenin de suyu çıktı.

2 kilo 250 gramlık sebzeden alınabilecek vitamin ve minerallere denk gelen mucize içecek tadı biraz kötü ama.

İçinde 100’den fazla vitamin ve enzim barındıran ve özel yetiştirilmiş çimlerden elde edilen ’çimen suyu’, kanı yenileme özelliğiyle dikkat çekiyor.

Tadı pek de hoş olmadığı için genelde tek yudumda içilen ve ağız tadını düzeltmek için peşinden bir dilim portakal yenen bu ilginç içecek hakkında 10’dan fazla kitap yazıldı.

Özel tohumları olan bu çimen, yine özel olarak yetiştiriliyor.

1 hafta içinde büyüyen çimenin besleyici unsurlarından tam olarak faydalanabilmek için mutlaka suyunun içilmesi gerekiyor; çünkü örneğin salataya karıştırarak yendiğinde herhangi bir faydası görülmüyor.

Uzmanlar günde 57 gram çimen suyunun insan vücudu için yeterli olacağını; alıştıktan sonra ise bunun en fazla 114 grama kadar çıkarılabileceğini belirtiyor.

YÜZDE 70 ORANINDA KLOROFİL İÇERİYOR

K, E, C, A, B, B12, B9, B8, B6, B3, B2 ve B1 gibi vitaminler içeren ’çimen suyu’nun içindeki mineraller de bir o kadar fazla:

Bakır, demir, magnezyum, potasyum, manganez, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfür, bakır, çinko sodyum, bor, krom, kobalt ve molibden.

Çimen suyu yüzde 70 oranında klorofilden oluşuyor. Klorofil ise ışığın ’ilk ürünü’ olduğu için diğer bütün elementlerden daha fazla ışık enerjisi içeriyor.

FAYDALARINI SAY SAY BİTMİYOR

– Kanı temizleyip kan dolaşımını düzenler

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver