Cilt Soyma İşlemi, Cilt Soyma Yöntemi, Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

lazerle sivilce lekesi tedavisi, sivilce izleri lazer tedavisi, Sivilce izleri nasıl geçirilir, sivilce izlerine cilt soyma yöntemi

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Cildimizin pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanabilmesi için elimizden geleni yaparız. Bizi çaresiz bırakan şey ise sivilceler olur; ancak sivilcelerden daha kötüsü de sivilcelerin ardından cildimizde kötü bir görünüme neden olan sivilce lekeleridir. Sivilce lekeleriyle baş edebilmenin yolları sizler için burada:

 

Sivilce izleri ile karşılaşmamak için bu sorunu en başından önlemek en iyi çözüm yollarından biridir. Stres, sıkıntı, cildin temiz olmaması ya da yanlış beslenme sivilce sorunları ile karşılaşmamıza neden olan faktörlerdir. Hele ki sivilcelerle oynama ve sıkma alışkanlığına sahip ise, bu sebeple de sivilceler geçse bile muhakkak izi kalır ve bir sonra tekrar yinelerler. Sivilceler oynamak sivilce izlerine neden olan yanlış davranışlardandır.

 

Yüzdeki sivilce izleri nasıl geçer?

 

Sivilcelerin çıkmasına engel olmak için Dermatologa gitmenizi öneririz. En iyi çözüm yolunu cilt doktorunuz size önerecektir. Belki bir antibiyotik ilaç ile belki de lazer gibi daha çeşitli yöntemlerle sivilce ve sivilce izlerinden kurtulacaksınız.

Sivilce izlerinden kurtulmak için dermatologlar cilt soyma işleminin daha etkin olduğunu söylemekteler. Bu uygulama genç ve lekesiz cilt tabakasını ortaya çıkartmaktadır. Lokal anestezi ile birkaç dakika ya da 1 saat gibi bir zaman dilimi içinde uygulanır. Sorunlu cilt soyulur ve en geç 20 gün içinde yepyeni, taze ve pürüzsüz cilt ortaya çıkar. Son döneme bu uygulamaya olan ilgi oldukça artmıştır.

Sivilce izlerinden kurtulmamamızı sağlayacak bir başka yöntemde Dermabrazyon’dur. Bu yöntem de cilt soyulur. İnce tel fırçalar kullanılarak cildin lekeli bölümleri yok edilir. Bu yöntem sonrası da cilt 2 hafta sonra kendini toplamaktadır.

Sivilce lekeleri için cilde uygulanan Fraksiyonel lazer tedavisi de, lekelerin kaybolması için son derece başarılıdır. Bu yöntemde, cildin dış tabakası yerine orta deri tabakalarına yoğunlaşılmaktadır. Diğer yöntemlere göre iyileşme süresi daha kısadır. Sebebi ise cildin dış tabakasına değil de orta tabakaya yoğunlaşılmasıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver