Cilt Gençleştirmek İçin Ne yapmalı-Cildi Gençleştirici Bitkisel Çözümler Hakkında Bilgi

Aşağıda Cilt Gençleştirmek İçin Ne yapmalı-Cildi Gençleştirici Bitkisel Çözümler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Gençleştirmek İçin Ne yapmalı-Cilt Gençleştirici Bitkisel Çözümler

Cildin yaşlanması özellikle 20 li yaşların ortalarından itibaren başlıyor ve ilerleyen yıllarda hız kazanıyor. Cildi gençleştirmek için ise kendimize bakmamız ve bir takım sağlıklı yaşam önerilerini uygulamamız gerekiyor. Nedir bu cilt bakımı önerileri ve cildi yaşlandıran etkenler hep birlikte bakalım.

Uykusuzluk, stres, şeker ve fazla egsersiz, bakın nasıl hızla yaşlanmanıza sebep oluyor

Kafayı takmayın
Stres aynı zamanda bir savaş hormonu olarak bilinen adrenalini körüklüyor. Bu durum, kanın ciltten kaslara doğru yönlendirilmesine neden oluyor. Solgun görünüm işte bu yüzden ortaya çıkıyor. Kronik stresse, yüz kaslarını hareketlendiriyor, mimik kaslarının yoğunlaşmasına neden oluyor, bağışıklı sistemini zayıflatıyor, cildi olumsuz hava koşulları ve kirlilik gibi dış etkenlere karşı sistemi zayıflatıyor.

Yapın: Ruh durumunu dengelemeye çalışın ve vücudunuzu dinleyin.

Yorucu egzersizlerden uzak durun
Milliyet’te de yer alan habere göre, egzersiz, oksijen alımını artırıyor. Oksijen, bildiğiniz gibi cildin en önemli besin kaynaklarından birini oluşturuyor. Ayrıca toksinlerin atılmasına yardımcı oluyor ve cilde parlaklık veriyor. Yine de vücuda fiziksel olarak aşırı yüklenme, hormonal dengesizliklere neden oluyor ve cildin kurumasına yol açıyor. Aşırı kilo kaybı ve fazla yağ da ince kırışıklıkların ve yaşlılığın ilk adımlarının önemli sebeplerinden.

Yapın: Haftada üç gün yapılan dengeli kardiyo egzersiz, yoga ve pilatesin yanı sıra, cildinizi yeterli su ve kremlerle nemlendirmeyi ihmal etmeyin.

Şekerden sakının
Fazla şekerli yemek vücutta glikasyon bileşikleri oluşturur; bu da kolajenlerin zarar görerek antioksidanların nötralize olması ve cildin yaşlanma sürecine daha hızlı girmesi anlamına geliyor. Beslenmede kendinize basit alışkanlıklar geliştirin; beyaz ekmek yemeyi kesin, pirinçten uzaklaşın. Bunların yerine taze meyve ve sebze ve tahıl ağırlıklı beslenin.

Yapın: Cildinizi anti-aging formülü içeren ürünlerle koruyun.

Daha fazla uyuyun
Derin uyku sırasında vücudumuz kolajen ve elastin üretimini stimüle eden hormon üretmeye devam ediyor. Az uykuysa, göz çevresinde koyu halkalar, şişlikler, mat ve rengini yitirmiş bir cilt ve uzun vadede giderek derinleşen kırışıklık demek…

Yapın: Her gece 7-9 saat uyku uyumaya özen gösterin. Yorgun göz çevrenize özel ürünlerle destekleyici bakımlar uygulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver