Cilt Gençleştirici bitkisel bakım önerileri-Evde cilt bakımı tavsiyeleri Hakkında Bilgi

Aşağıda Cilt Gençleştirici bitkisel bakım önerileri-Evde cilt bakımı tavsiyeleri ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Gençleştirici bitkisel bakım önerileri-Evde cilt bakımı tavsiyeleri

Cildimizin hassas bir organımız olduğunu ve yaşın ilerlemesiyle birlikte yaşlanmanın etkisiyle eski canlılığı ve parlaklığını yitirdiği biliyoruz. Parlaklığını yitiren cildimiz aynı zamanda elastikiyetini de kaybedebilmekte ve ciltte çizgiler oluşmaktadır. Tabi evde yapacağımız bazı bitkisel çözüm önerileri ile bu yaşlanan cildin yıpranmasını geciktirmek ve hatta belirli bir oranda durdurmak pekala mümkündür. Belli bir yaştan sonra cildimiz, zamanın ve vücudumuzdaki fiziksel değişimlerin etkisiyle parlaklığını yitirir, kalınlaşır ve çizgiler oluşmaya başlar.

Cildinizi genç ve canlı tutumak için pahalı yöntemlere ihtiyacınız yok, hatta ABD’deki dertmatologların %80’i yanlış ve aşırı yapılan cilt temizliğinin cildi yaşlandırdığı konusunda hem fikir.

Aşağıda sunduğumuz basit önerileri günlük olarak uygularsanız cildinizdeki gençlik ışıltısını bir süre sonra fark edeceksiniz.

1- Yüzünüzü temizleyici maddelerle sadece 1 kere temizleyin. Özellikle 40 yaşından sonra günde 2 kere yüzünüzü temizleyicilerle yıkamak cildi çok fazla kurutabilir. Akşamları yapacağınız temizlik, gün içinde tıkanan gözeneklerin açılmasını sağlayacak, cildinizin nefes almasına yardımcı olup, nemlendiricininizin daha iyi emilmesini sağlayacaktır.

2- Eğer cildiniz çok kuru veya hassas ise sabun bazlı bir temizleyici yerine temizleyici yağlardan kullanın. yüzünüze ürünü nazikçe 1-2 dakika masaj yaparak yedirin böylece kan dolaşımıznız ve de cildinizin canlılığı artacaktır.

3- Sabahları yüzünüzü sadece soğuk su ile yıkayın. Soğuk su cildinize parlaklık verip canlandırır , aynı zamanda gözenekleri de sıkıştırarak görünmelerini azaltır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver