cilt bakiminda yuksek frekans ne ise yarar-radyo frekans ile selülit tedavisi ve cilt gençleştirme sıkılaştırma Hakkında Bilgi

Aşağıda cilt bakiminda yuksek frekans ne ise yarar-radyo frekans ile selülit tedavisi ve cilt gençleştirme sıkılaştırma ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

cilt bakiminda yuksek frekans ne ise yarar-radyo frekans ile selülit tedavisi ve cilt sıkılaştırma

Radyo frekans yöntemi hem ciltteki ölü hücreleri temizleyerek alt tabakalardaki genç cilt hücrelerini üst deri tabakasına çıkartmak, hem de cilt altı kan dolaşımını ve metabolizmayı hızlandırarak selülit tedavisi, kırışıklık tedavisi ve ciltteki sarkmaları engellemek bakımından önem arz eden bir bölgesel zayıflama yöntemi dir.

Radyo frekans ile cilt yenileme yöntemi cildin en az 5 yaş daha genç görünmesini sağlıyor.Hiç bir cerrahi müdahale gerekmeden uygulanan bu yöntem İtalyanlar tarafından geliştirilmiştir.Radyo frekans sadece yüzde değil,boyun ve dekolte üzerinde de yaptığı etkiler sonucu cilt kalitesini arttırmakta ,yüz boyun ve dekolte bölgesini gençleştirmekte ,yüz ovalini toparlamakta ve ayrıca düşük kasların kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.
Radyo frekansın yanı sıra kliniğimizde uyguladığımız face toner da bu paketin içinde dahil olmaktadır.Radyo frekans ciltteki kolojenlerin toparlanmasını sağlarken face toner ile de ciltteki kas dokusunun tonüsünüde arttırmaktayız.Haftada 1 gün yapılmakta ve uygulama süresi 40dk sürmektedir.

thermo- c

Bölgesel İncelme ve Selülit

Radyofrekans Led (süper intense) kriyoterapi ve vakum terapi ilk seanstan itibaren belirgin bir sıkılaştırma ve selülit tedavisine olanak sağlayan en son teknolojik cihazdır.Gerek yüz gerekse vücut için gerekli bir dizi bakım işlemlerini aynı anda ve tek bünyede yapabilmektedir.
Yararları Nelerdir?
Yüz bölgesinde kolojen yapılandırılması ve cildin gerginleştirilmesi için kullanılıyor.vücutta ise istenmeyen yağlardan kurtulma,doku toparlanması,selülit,çatlak tedavisi,bölgesel incelme,vücudun şekillendirilmesi ve gerginleştirilmesini sağlıyor.

Not:Uygulama esnasında acı söz konusu değildir.tam aksine uygulamanın son derece rahatlatıcı ve gevşetici bir özelliği var.ısı etkisiyle kişilerin uygulama esnasında gevşeyip uyudukları da söylenebilir.

thermo- c ile ilgili sık sorulan sorular

Thermo-C Soru–Cevap
Thermo- C ne tür bakımlar için uygulanan bir sistemdir?C: Thermo-C birkaç teknolojiyi aynı anda kullanarak, gerek yüz ve gerekse vücut için gerekli bir dizi bakım işlemlerini aynı anda ve tek bünyede yapabilen gelişmiş bir cihazdır. Yüz bölgesinde, kollajen yapılandırılması ve cildin gerginleştirilmesi için kullanılır. Vücutta ise, istenmeyen yağlardan kurtulma, doku toparlanması, sellülit, bölgesel incelme, vücudun şekillendirilmesi ve cildin gerginleştirilmesi bakımlarında kullanılır.
Thermo- C nin kullandığı teknolojiler nedir ? C: Dört ayrı teknoloji bir arada kullanılır. Radyofrekans, LED (Super Intense Diode), Kriyoterapi ve vakum (pneumo) terapi.

Thermo- C nin diğer benzer cihazlardan farkı nedir?

Özellikle kombine tedaviler üretmesi sebebi ile benzerlerinden ayrılır. Aynı anda bipolar radyofrekans kullanılırken, kriyoterapi özelliği sayesinde cilt yüzeyi korunarak radyofrekans ile oluşan ısı kontrol altında tutulur. Aşırı ısınma engellendiğinden daha rahat ve sonuç alıcı uygulamaların yapılmasını sağlar. Biryandan vakum terapi uygulanırken, diğer yandan kullandığımız LED terapi ile doğrudan fibroblast ve kolajen uyarımı sağlanabilir. Thermo-C sistemi kişilerin cilt hassasiyetlerine göre değişik otomatik program seçenekleri sunmaktadır.
Radyofrekans nedir, bipolar radyofrekans Thermo- C içerisinde hangi amaçlar ile yer alır ve kullanılır?
C: Radyofrekans, radyo dalgalarının manyetik bir düzenleyici ile yönlendirilerek, derin ısıtıcı etki yapacak hale getirilmiş halidir.Bu haliyle cihazlar epidermise birşey yapmaz iken, cilt altı dokusunu etkileyebilecek dereceye kadar ısıtabilmektedirler. Bipolar radyofrekans ise, bu radyofrekansın bir başka modu olup, güvenirliliği ve hareket kabiliyeti arttırılmış durumudur. Bu sayede Thermo-C sistemi vakumla birlikte bipolar radyofrekans kullanarak, vakumla oluşturulan katman içersindeki yağ hücrelerinin içindeki yağın boşalmasına ve portakal kabuğu görünümlü selülit kistlerinin parçalanmasını sağlar. Bu sayede bölgesel incelme, selülit tedavisi, cilt gerginleştirme, dolaşımın artırılması,sarkık dokuların toplanması(popo,diz,iç bacaklar) yüz uygulamalarında ise cilt gençleştirme ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

Vakum uygulaması nedir, Thermo- C içerisinde hangi amaçla uygulanır?

C: Vakum terapi, Thermo- C de iki amaç için kullanmaktadır. Birincisi drenajın desteklenmesi, ikincisi ve en önemlisi kullanılan probun özelliğinden dolayı radyofrekansın etkisini artıracak cilt katmanın oluşturulması.
Kriyoterapi uygulaması nedir ve Thermo- C içerisinde hangi amaçla uygulanır? C: Kriyoterapi soğuk ile yapılan uygulamalara denir. Thermo- C de yerine göre iki amaçla kullanmaktadır.Birincisi, Cilt yüzeyini korumak ve uygulamaların konforunu sağlamak. İkincisi ise sıcak – soğuk etkisi ile uygulama bölgesinde dolaşımı artırılmasını sağlamak.
LED ışınları nedir? Thermo- C içerisinde hangi amaçla uygulanır?
C: LED ışınları (Diod lazer 635 nm) diğer adı ile PDT yani Photo Dinamic Terapi, fibroblast ve kolajen uyarımı sağlayarak kırışıkların azaltılmasını, cildin daha genç ve gergin görünüm kazanmasını sağlar. Ayrıca cilde anti-aging aktif ürün sürülmesi durumunda ciltteki emilimi ve etkilerini artırır.
Thermo- C’nin kullanım alanları nelerdir?
C: Bölgesel incelme, Selülit tedavisi, dokuların sıkılaştırılması ve cilt gençleştirme bakımları.
Thermo- C sellülit ve bedensel incelme işlemlerinde kaç seans uygulanmalıdır ? Seanslar nasıl bir periyoda ve kaçar dakika uygulanmaktadır ?
C: Haftada 2 seanstan, ortalama 8-10 seans sellülit tedavilerinde ve bedensel incelme uygulamalarında yeterli olmaktadır.Seanslar 30-40 dakikalık süreler kapsar.
Yüz bakımı uygulamalarının seansı ve süresi nedir ?C:Yüz bakımlarında haftada bir veya 2 haftada bir seans uygulanması ve 8-12 seans uygulama yeterli olmaktadır.Seans süre yine 30-40 dakikadır.
Thermo- C uygulaması esnasında acı söz konusu mudur?
C:Hayır. Tam aksine uygulamanın son derece rahatlatıcı ve gevşetici bir özelliği vardır. Isı etkisi sayesinde kişilerin uygulama esnasında gevşeyip uyuyakaldıkları gözlemlenmektdir.
Uygulamanın yan etkileri var mıdır?
C: Nadiren uygulama sonrası bazen 1-2 saat kadar süren ve uygulama bölgesinde hissedilen geçici hafif bir ısı ve kızarıklık görülebilir.

Uygulama yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar var mıdır?C:Hayır, oldukları gibi gelmeleri yeterlidir.
Uygulama sonrasında kişinin hayatında dikkat etmesi gereken unsurlar söz konusu mudur? C: Hayır, kişiler günlük hayatına aynen devam edebilirler. Ama tedavi günü ve ertesi günü günde en az 2 lt su içimi tavsiye edilmektedir.

Uygulama için herhangi bir yaş aralığı var mıdır? Hangi yaş grupları bu uygulamayı daha çok tercih etmektedir?
C:Hayır belirli yaş aralığı yoktur. Burada önemli olan faktör, cildin elastikiyetini ileri seviyede kaybetmeden bu tür tedavileri yaptırmak gerektiğidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver