Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Video-Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır Uzman TV Hakkında Bilgi

Aşağıda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Video-Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır Uzman TV ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Video-Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır Uzman TV

Çoğu kişide cilt bakımı sadece güzellik merkezleri ve cilt bakım salonlarında gerçekleştirilebilen bir şeymiş gibi bir algı vardır. Oysa cilt bakımı en iyi ve en doğru şekilde evde de yapılabilmektedir. Bunun için yapmanız gereken şey ise cilt bakımını doğru biçimde yapabilmek için gerekli olan pratik önerileri bilmek ve bunları uygulamaktır. Bu sayede hem gereksiz masraftan kurtularak ev ekonomisine ciddi bir katkı yapmış olacaksınız hem de güzellik salonları ve cilt bakım merkezleri için ayıracağınız zamanı evinize, çocuklarınıza, arkadaşlarınıza veya hobilerinize ayırmış olacaksınız. Bu konuda sizlere bir de faydalı bir video paylaşımı yapacağız.

Evde kendi imkanlarınız ile, ayda bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Yapacağınız cilt bakımı, sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır.

Cilt bakımı, sadece cilt sağlığı değil, ruh sağlığımızı da yakından ilgilendirir. Aynalara küsmeyin. Kendinizi güzel ve canlı görmek için, size yardımcı olmak istedik.

Ancak, cilt bakımına başlamadan önce,mutlaka, cilt tipinizi bilmeniz gerekir.

Eğer, evde cilt bakımı yapmak isterseniz, öncelikle, elinizin altında bazı malzemelerin bulunması gerekir.

Evde Cilt Bakımı için Gerekli Malzemeler:

* Saç bandı,

* Kağıt mendil,

* Alkol,

* 50 gr.ıhlamur veya papatya,

* Cilt tipine uygun maske

* Süt ve tonik

* Gündüz kremi (Nemlendirici)

* Peeling

* Makyaj temizleme pamuğu

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılacak ?

* Saç bandı ile saçlarınızı geriye alın, ellerinizi iyice yıkayın.

* Makyaj olmasa bile yüzünüze, dairesel hareketlerle sütü sürün, kağıt mendil ile cildinizi toz ve kirden arındırın.

* Toniğe batırdığınız pamuk ile sütün artıklarını alıp cildinizi ferahlatın.

* Yüzünüz henüz nemli iken peelingden yaklaşık bir fındık boyutunda alıp, göz çevresi dışında kalan tüm yüzünüze ve boyna dairesel masajlar şeklinde yapın.

* Ilık su ile yüzünüzü yıkayın.

* Sıra geldi buhar banyosuna. Buhar banyosu için, bir kapta temiz su kaynatın; kaynar duruma gelince ıhlamur veya papatya yı suyun içine atıp, suyu ocaktan alın. Başınıza büyük bir havlu örterek buharın yüzünüze temas ederek yumuşatmasını bekleyin.

* Daha sonra ayna karşısında, cildinizdeki siyah noktaları, üzerini pamukla sardığınız parmak uçlarınızla yavaş yavaş sıkarak dışarı doğru çıkartarak temizleyin.

* Her işlemden sonra alkollü pamukla sıkılan yeri silmeyi ihmal etmeyin. Olgunlaşmamış sivilceleri sakın ama sakın sıkmayın.

* Göz çevreniz hariç geri kalan yüze ve boyna maskenizi bir fırçanın yardımı ile sürüp bir süre sonra ılık su ile yüzünüzü temizleyiniz.

* Nemlendiricinizi sürün ve cilt bakımınızı tamamlayın.

Bu anlattığımız bakım sivilcesiz ve problemsiz ciltler için kendi evinizde en az ayda bir kez yapılabilir.

Evde yapacağınız cilt bakımı, ekonomik olduğu kadar, özenle yapılınca, cilt türünüz ne olursa olsun krem ve maskelerle cilt fonksiyonları zamanla normale dönecektir. Eğer cildiniz yağlı ise, nem dengesi yavaş, yavaş düzelecektir.

</p> <p><a rel=”nofollow” rel=”nofollow” href=”http://www.kure.tv/webtv/795-eglence/tugba-ozaydan-cilt-bakim-maskesi-tarifi/8-Bolum/80269/&embeddedplayer=v1″ _mce_rel=”nofollow” href=”http://www.kure.tv/webtv/795-eglence/tugba-ozaydan-cilt-bakim-maskesi-tarifi/8-Bolum/80269/&amp;embeddedplayer=v1″>Tuğba Özay’dan cilt bakım maskesi tarifi</a></p> <p>

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver