Cilt Bakımı, Cilt Bakımı İçin Öneriler, Cilt Bakımında Dikkat Edilecekler

cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, cilt bakımında nelere dikkat etmek gerekir, ,

Cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Cildim kuru, yağlı, sivilceli, cansız ve mat görünüyor diye şikayetleriniz varsa eğer hiç canınızı sıkmaya değmez, çünkü sizler için paylaşmış olduğumuz cilt bakımında dikkat etmeniz gereken bu hususları dikkate alırsanız bu sorunların hiç birini yaşamamış olursunuz. Cilt sağlığı için dikkat edilmesi gerekenlerin neler olduğunu merak edenler için, işte cilt bakım uzmanlarının önerileri;

Sponsorlu Bağlantılar

Cildin en büyük sorunlarından iri şüphesiz sivilcelerdir. Uzmanlar dayanılması zor olan sivilceleri kesinlikle sıkmamanızı önermekteler. Çünkü sıktığınız sivilceler patlayarak cildinizin diğer bölgelerine de bulaşabilir, üstelik izi de kalıyor. Cilt bakımı yaparken sivilcelerden kurtulmanın yolu onları sıkmak değildir. Sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız eczaneden sivilce için kremler satın alarak kullanabilir ya da bitkisel tedavi yöntemlerine yönelebilirsiniz.

Cildi kötü etkileyen bir diğer sorunda, sigara dumanıdır. Cilt bakımınıza özen gösteren bir kişi iseniz sigara dumanına maruz kalmamaya dikkat edin. Çünkü sigara cildin en büyük düşmanlarındandır. Sigara dumanı gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Gözenekleri açmak için haftada bir kez peeling uygulaması yapın.

Güzel bir cilt için cildinizin hava almasını sağlayın. Yüzünüzü gün içinde sık sık yıkayarak yağ ve kirlerden arındırabilirsiniz. Ayrıca içerisinde ne olduğunu bilmediğiniz, kalitesiz ve güvenilir olmayan kimyasal ürünleri kesinlikle cildinize sürmeyin. Cilt temizliğine dikkat ederek cilt sorunlarından korunabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver