Çilek çayının faydaları-Çileğin çayları neye iyi gelir Hakkında Bilgi

Aşağıda Çilek çayının faydaları-Çileğin çayları neye iyi gelir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çilek çayının faydaları-Çileğin çayları neye iyi gelir

Sivilcelere kesin çözüm için iyi bir cilt bakımı ve uygun ürünler kulanarak sivilce lekeleri ni cildimizden uzak tutmak münkündür. bunlar, dıştan uygulanacak ve alınacak tedbirler. Peki, bitkisel çaylarala, cildiniz için çok daha önceden tedbir alabileceğinizi biliyor muydunuz ?
Yabani çilek çayı, sivilcelerin baş düşmanı desek yeri var. Her sabah, yabani çilek çayı demleyip için. Sadece yabani çilek çayı değil, sivilce problemleri için, papatya, lavanta ve ebegümeci çayları da tüketilebilir. Çünkü, bu bitki çayları, kan dolaşımını hızlandırır. Bu da gerilimi azaltır dolayısıyla sivilcelerin oluşumunu engeller.
Benzer

Çilek’in Faydaları Yararları
ÇİLEK: Pembe renkli ve kokulu bir bitki olan çilek oldukça yararlı ve besleyici bir meyvedir. Çilekte bol miktarda demir ve fosfor bulunmaktadır. Ayrıca C, B ve K vitamini açısından da zengindir.
Çilek Nasıl Kullanılır?
Çileğin yaprakları, iyi kurutulmak şartıyla, çay yapımında kullanılabilir. Çilek aç karına yenirse daha iyi sindirileceği için daha yararlı olur. Çilek ezilerek püre haline getirildikten sonra süt ile karıştırılıp cildi temizlemek ve canlandırmak için kullanılabilir. Çilek komposto ve reçel yapılarak da tüketilebilir. Çilek yiyenlerde bazen kurdeşen görülebilir fakat kalıcı değildir ve kısa sürede geçer.
Sivilcelere karşı çilek ideal
Bol miktarda A, B ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor gibi mineral maddeler içeren çilek, kansere karşı da önemli bir kalkan.
Uzmanlara göre çilek; kansere karşı koruyucu ve ilerlemesini önleyici özellikler taşıyor. Bağışıklığı güçlendiren ve besin değeri yüksek olan çilek; çocuk felci, ağız ve deri yaralarını oluşturan bazı virüsler için öldürücü etkiye de sahip.
Romatizma ve gut hastalığına da iyi gelir
Lekesiz olanları seçin
Çilek satın alırken; canlı kırmızı renkli ve lekesiz olanları seçin. Satın aldıktan hemen sonra tüketin. Buzdolabında 1-2 gün saklayacaksanız, saplarını koparmadan ve yıkamadan geniş bir kase içinde saklayın. Çilekleri yıkarken saplarını ayıklayın. Taze olarak sofrada yararlanılmasının yanı sıra çileğin pastası, reçeli, marmelatı, kompostosu, dondurması, şırası ve likörü de yapılabilir.
Şimdi maddeler halinde çileğin faydalarını sıralıyorum ;
· Vücuda kuvvet verir, damar tıkanıklığını önler ve kolesterolü düşürür.
· Çok iyi bir antioksidan olması sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirir.
· Kansere karşı koruyucu özelliği vardır ve sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.
· Bağırsak kurtlarının dökülmesini yardımcı olur, kanız temizler, vücuttan zararlı maddeleri uzaklaştırır.
· Diş etlerini güçlendirir, ağız kokusunu giderir.
· Sakinleştirici etkiye sahiptir, stresi azaltır, tansiyonu düşürür, ateşi düşürür.
· Romatizma ve karaciğer rahatsızlıklarına iyi gelir.
· Cildi nemlendirip taze bir görünüm kazandırır, güzellik katar cilde.
· Vücutta biriken zehirli maddeleri dışarı atar, damar sertliği ve böbrekteki kum taş gibi rahatsızlıkları önler ve zamanla bunların geçmesini sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver