Cildi Beyazlatan Doğal Maskeler, Cildi Beyazlatmak İçin Krem, Cilt Beyazlatan Bitkisel Yağlar

cilt beyazlatan maske, cilt beyazlatan sabun, cilt beyazlatma maskeleri suna dumankaya, ev yapımı yüz beyazlatan maskeler

Yüz beyazlatma maskesi nasıl yapılır?

Kozmetik ürünleri satan her mağazada cilt beyazlatıcı adı altında satılan farklı markaların ürünlerini bulabilmeniz mümkündür, lakin her ürüne güven olmadığı ve cildimize iyi gelmesini beklerken daha kötü sonuçlara yol açabileceğini bildiğimiz için, birçoğumuz doğal ürünleri tercih etmekten yana oluruz. Elbette ki cilt beyazlatıcı kozmetik ürünlerininde cilde faydaları bulunmaktadır. Fakat yinede nasıl yapıldığı konusunda kesin bilgisi olmayanlar bu ürünleri kullanıp kullanmakta tereddüt ederler. O yüzden sizlere kullanmanızda hiç tereddüt etmeyeceğiniz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cilt beyazlatan bitkisel maske tarifinden bahsetmek istiyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

Yüz beyazlatan maske tarifi

Bitkilerden doğal güzellik ve bakım ürünleri yapmamıza yardımcı olan Dumankaya, yazdan kalma güneş lekelerinin, sivilce ve akne lekelerinin, doğum lekelerinin ve çeşitli sebeplerde husule gelen cilt lekelerinin görünümlerinin azalması için cildin 1-2 ton açılmasını sağlayacak olan bitki maskelerini öneriyor. İçerisinde kimyasal ağartıcıların kesinlikle bulunmadığı, %100 doğal olan maskeleri evinizde kolaylıkla hazırlayabilir ve cildinize uygulayabilirsiniz. İşte Suna Dumankaya’nın önermiş olduğu cilt beyazlatıcı maske tarifleri.

Cilt beyazlatan ev maskeleri

 

Ağartıcı özelliği yüksek olan domates, salatalık, çilek ve limon gibi gıdalarla kendi maskenizi kendiniz hazırlayabilir ve cildinizin rengini 1-2 ton açmak için kullanabilirsiniz hanımlar. İşte hazırlamanız gereken maske tariflerinden ilki;
Yağsız yoğurttan bir yemek kaşığı kadar cam bir kasenin içine koyun. Yoğurdun üzerine aynı miktarda taze sıkılmış limon suyu ekleyin. Yoğurt ve limonu iyice özdeşleştirip göz çevresi hariç, boynunuzda dahil olmak üzere tüm yüzünüze maskeyi sürün. 20 dakika bekleyin, ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Bir diğer maske tarifi ise, 1 çay kaşığı limon ve balı karıştırın. Göz çevresi hariç boynunuzda dahil olmak üzere tüm yüzünüze bal ve limon karışımını sürün. 10 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver