Cilde Parlaklık Veren Güzellik Maskeleri, Cilde Parlaklık Veren Maske, Cilde Parlaklık Veren Maske Tarifleri

cilde parlaklık veren maskeler nelerdir, hangi maskeler cilde parlaklık verir, parlak cilt için maskeler, parlak cilt maskesi

Cilde parlaklık veren maskeler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Cildimiz en temel giysimiz olma özelliğini taşıdığı için ona hak ettiği değer vermek ve korumak birincil vazifelerimiz arasında yer aldığını bilerek birçoğumuz bu vazifeyi layıklıyla yerine getirmekteyiz. Cildimiz için her şeyi yapmamıza rağmen belki yetersizlikten belki de doğru sandığımız ama yanlış uyguladığımız yöntemlerden dolayı, cilt sorunlarının ortadan kalkmaması ya da cildimizin parlaklığını kaybetmesi gibi yeni sorunlarla karşılaşmak bizi oldukça bedbaht bir duruma sokar. Ama üzülmeyin, doğanın eczanesinde her sorunun çaresi bulunmaktadır.

 

Cildin parlaklığını kaybetmesi estetik görünümü doğrudan etkileyen bir sorun olduğu için özellikle bayanlar tarafından çok kafaya takılmaktadır. Ancak evinizde hazırlayacağınız bitkisel maskeler ile bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilir ve cildinize eskisinden bile daha parlak bir görünüm kazandırabilirsiniz. İşte cilde parlaklık veren maske tarifleri hanımlar;

 

Cilde parlaklık veren güzellik maskeleri

 

Bal maskesi

Üç yemek kaşığı portakal suyu ve iki yemek kaşığı balı karıştırıp yüzünüze sürün ve yarım saat bekleyerek yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Eğer cildiniz kuru ise içine birkaç damla zeytin yağı veya badem yağı ekleyebilirsiniz.

Yumurta maskesi

Bir yumurtanın sarısı, bir çorba kaşığı bal ve bir çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Karışıma pişmemiş yulaf ekleyin.Macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın ve karışımı yüzünüze sürüp yirmi dakika beklettikten sonra yıkayın.

Papaya maskesi

Bir adet papayayı kaşıkla ezerek içine bir yemek kaşığı bal ekleyin. Kalınkıvama gelene kadar karıştırıp karışımı hafifçe yüzünüze sürün. Yirmi dakika bekletin ve durulayın.

Salatalık maskesi

1 adet orta büyüklükte salatalığı blender yardımı ile yarım su bardağı yoğurtla karıştırın. Yağlı bir cildiniz varsa yağsız, kuru cilt için tam yağlı yoğurt kullanabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze eşit miktarda yayın ve 20 dakika bekledikten sonra durulayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver