Cilde Parlaklık Kazandıran Yiyecekler, Cilde Parlaklık Sağlayan Yiyecekler, Cilde Parlaklık Veren Besinler

cilde parlaklık veren gıdalar, cilde parlaklık veren meyveler, cilde parlaklık veren sebzeler, cilt parlaklığı için ne yemeli

Cilde parlaklık veren yiyecekler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Cildinizin mat olmasından yana şikayetleriniz varsa ve cildinize nasıl parlaklık kazandıracağınızı düşünüyorsanız, cildinizi içten besleyecek olan yiyeceklere ağırlık vererek cildinize parlaklık kazandırmanızı öneririz. Bayanların en büyük arzularından biri ciltlerinin bir bebek kadar pürüzsüz ve parlak olması olduğu için bu parlaklığı kazanmasını sağlamaya yönelik uygulamayacakları yöntemler yoktur. Ancak her duyulan ve faydalı olduğu söylenen uygulamaların cildinize zarar verme ihtimali de olduğu için, bu yüzden siz en sağlıklı yol olan cildinizi içeriden beslemeye yönelin.

 

Cilde parlaklık veren sebzeler ve meyveler

Parlak bir cilt için tüketilmesi gereken besinlerin başında sebzeler gelmektedir. Sebzeler cildimizi besleyen ve parlaklık kazanmasını sağlayan en önemli besinlerdir. Bilimsel araştırmalarla da kanıtlanan bu gerçek, cildimize parlaklık kazandırmak için bizi sebzeler yöneltmektedir.

Cilde parlaklık kazandıran sebzelerin başında ıspanak gelmektedir. Ispanağı haşlayarak, salatalara doğrayarak, böreklerde kullanarak bol bol tüketebilirsiniz. Ispanağın yanı sıra brokoli, fasulye ve fesleğende cilde parlaklık veren gıdalar arasındadır.

Cilde parlaklık veren meyveler arasında başı çeken ise havuçtur. Havucu,  şeftali, kayısı, mango ve papaya takip etmektedir. Bu meyveleri haftada 3-4 kez tüketerek cildinizin hiç olmadığı kadar parlak olmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver