Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni hakkında, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni ile ilgili bilgi, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni mesleği, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni nasıl olunur, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni olmak için, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni olmak için hangi okulu okumalı, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni özellikleri, Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Görevleri
Çiçek, Örgü, Dokuma konusu ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeydeki öğrenci guruplarına, hangi yöntemlerle kazandırılacağı, MEB tarafından onaylanan öğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir. Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmeni, bu program çerçevesinde; Eğitim vereceği grubun düzeyine uygun çalışma planı yapar, sorumlu olduğu atölye, laboratuar, işlik v.b. yerleri sürekli olarak eğitime hazır halde bulundurur, kendisine ayrılan ders saatlerinde çalışma planını uygulayarak öğrencilerine alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır, Öğrencileri belli dönemlerde yazılı ve sözlü sınava tabi tutup başarılarını değerlendirir, başarılarını artırıcı önlemler alır, Sınav notlarını not defterine işleyip, not fişleri düzenleyerek öğrencilerin çalışma performansını takip eder, Öğretmenler kurulu toplantısına katılır, Öğrencilerin devam durumlarıyla ilgili kayıt tutar diğer raporlarla birlikte idarecilere sunar, velileri bilgilendirir. Alanı ile ilgili yöresel araştırmalar yapar ve öğrencileri ile paylaşır, Teknolojik gelişmeleri izler ve programlarına yansıtır.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Kullanılan Malzemeler
Meslek dersleri eğitim-öğretim programları, günlük ve yıllık çalışma planları, el tezgahı, dikiş makinesi, cendere, cendere kalıpları, el ütüsü, meslek alanı ile ilgili çeşitli teknik yayınlar, ders kitapları,yardımcı kitaplar ve alanı ile ilgili süreli yayınlar.

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Özellikleri
Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmeni olmak isteyenlerin; Şekil algısı gelişmiş, sözlü ifade ve tahmin edebilme gücü yüksek, görme, işitme ve dokunma duyusal yetenekleri yüksek, el, parmak, göz-el eşgüdümü gelişmiş, çizim yeteneği gelişmiş, estetik görüşe sahip, yaratıcılık özelliği gelişmiş, işine özen gösteren, sabırlı, hoşgörülü kimseler olmaları gerekir.

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Okulu
Mesleğin eğitimi; Selçuk Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi “Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği” bölümünde verilmekte iken bu bölüme artık öğrenci alınmamaktadır

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Okulu Kaç Yıllıktır
Bu mesleğin eğitimi, 4 yıldır.

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmenliği” lisans diploması ve “Çiçek, Örgü, Dokuma Öğretmeni “ unvanı verilir.

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Çalışma Alanları
Bu meslek elemanlarının büyük çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel kız meslek liseleri, kız teknik liseleri ve yaygın eğitim kurumlarında iş bulabilirler. Mezunların ataması Talim Terbiye Kurulu’nun ilgili kararı gereği El Sanatları Teknolojisi alanına yapılmaktadır. İlgili resmi ve özel kurum ve kuruluşlarda eğitimci, uzman yönetici, alanı ile sanat danışmanı olarak da çalışabilirler.Gerekli sermaye ve işgücünün bulunması durumunda kendi işlerini kurabilmeleri mümkündür.Kendi branşı dışında ayrıca aylık karşılığı okutabileceği dersler ; Trikotaj, Kuyumculuk Teknolojisi alanı ile ilgili dersler (Atölye) El sanatları, Deri aksesuarları, Yapma bebek, Dokuma dallarının ortak alan teorik ve uygulamalı meslek dersleri, Meşguliyet terapisi ve kutlama organizasyonu, Alanın teorik ve uygulamalı meslek dersleri, Diğer alanların dekoratif sanatlar alanı ile ilgili teorik ve uygulamalı meslek dersleridir.

 

Çiçek Örgü Dokuma Öğretmeni Meslekte İlerleme
Lisans eğitiminden sonra üniversite bünyesinde yüksek lisans yapabilirler.Milli Eğitim Bakanlığına bağlı meslek okullarında görev alanlar idarecilik yapabilmektedir (Müdür, Müdür Yardımcısı vb.). Meslek elemanları Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan müfettişlik sınavlarında başarılı oldukları takdirde alanlarında müfettişlik yapabilirler. Ayrıca yapılan sınavda başarılı olmaları durumunda başöğretmen ve uzman öğretmen olabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver