Ceylan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Ceylan Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ceylan Nedir, Ceylan Ne Anlama Gelir, Ceylan Ne Demektir, Ceylan Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ceylan ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ceylan Anlamı

Memeliler sınıfının, çift toynaklılar (Artiodactyla) takımının, Antilopineae alt ailesindeki antiloplar dışındaki türlere verilen genel ad. Boyları 90-110 cm, ağırlıkları 8-12 (erkekleri 18) kg kadardır. Zarif yapılı, ince bacaklı, güzel ve iri gözlü hayvanlardır. Renkleri açık kiremit kahverengiden, koyu krem sarısına kadar değişir. Kuyrukları oldukça uzun, siyah renkli, sert kıllarla kaplıdır. Bazı türlerinde erkekleri boynuzlu, dişileri boynuzsuzdur. Az engebeli stepler, kumlu, tepecikli ve seyrek ağaçlı yerleri tercih ederler. Her zaman sürüler hâlinde dolaşırlar. Besinlerini çeşitli otlar, yüzeysel kökler ve yumrular oluşturur. Çöl ve step hayvanları olduklarından susuzluğa dayanıklıdırlar. Günümüzde, Türkiye’nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yalnızca bir türü yaşamaktadır.

ceylan
Konu ile ilgili aramalar: Ceylan Nedir Ceylan ödev ara Ceylan kelime anlamı Ceylan sözlükte ara Ceylan ansiklopedi bilgi bankası ara Ceylan ne demek Ceylan neye denir

Ceylan ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver