ceviz mucizesi-cevizin faydaları nelerdir Hakkında Bilgi

Aşağıda ceviz mucizesi-cevizin faydaları nelerdir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

ceviz mucizesi-cevizin faydaları nelerdir

Ceviz gerçekten faydaları ve kullanımı bakımından faydaları olan mucize bir meyvedir. Ceviz bebeklerde zekayı artıran yiyecekler ve meyveler arasındadır. Hamilelik boyunca günde bir adet cevizi tüketmelerini tüm anne adaylarına tavsiye ediyoruz. Şimdi ceviz mucizesi nelermiş ve nelere faydaları varmış onlara bir göz atalım.

Bir cevizi elinize alınca, en dışında bir yeşil kabuk, sonra tahta bir yapı, daha sonra ince bir zar ve en içte de tartışmasız şekilde insan beynini hatırlatan beyaz bir yapıyla karşılaşırız.

Ceviz, dışındaki yeşil kabuğu ile kafa derisine, sert kabuğu ile kafatasına, içindeki zarı ile beyin zarına, asil meyvesi ile de beyne benzeyen harika bir gıdadır.

Beynimizin küçültülmüş bir modeli olan cevizin meyveler arasında gümüş (Silver) iyonu ihtiva eden tek meyve olması elbette harikadır.

Fakat bu gümüş iyonuna, icra ettiği elektronik vazife açısından ihtiyaç duyan tek organın beyin olduğunu söylersek, sanırız bu muhteşem benzerlik ve mükemmel yaratılış karşısında tüyleriniz diken diken olacaktır….

Cevizin Faydaları nelerdir?


–    İçerdiği fosfor ve kalsiyum nedeniyle zihni yorgunluğu giderir, kemik ve dişleri güçlendirir.

–   Potasyum açısından oldukça zengindir. Potasyum, sinirlerin uyarımı ve kas dokusunun çalışması için gereklidir.
–   Magnezyum içerdiği için kasları rahatlatıcıdır.
–  Kırmızı kan hücrelerinin biçimlenmesine, akciğerlerden dokulara oksijen taşınmasına yardımcı olan ve kansızlığı önleyen “demir” açısından, oldukça zengin bir besin maddesidir.
–   Bal ile karıştırılıp tüketildiğinde soğuk almış mideye iyi gelir
–  Damar sertliğini önler.
–   Enerji sağlar.
–    Şeker hastaları için hayati önemi olan insülini artırır
–  Verem mikrobuna karşı korur.
–    Ceviz yağı, mide ve bağırsakları temizleyerek, yumuşak kalmalarını sağlar.
–   Hazmı zor olduğundan karaciğeri rahatsız olanlar ceviz yememelidir.
–    Mayıs ve haziran ayında çiçek açan ceviz ağacı bünyesinde yağ, tuz, albümin, karbonhidratlar, gümüş iyonu, sodyum, potasyum, B1, B2, B3, B6 ve E vitamini barındırır.
–    Yaklaşık 20 değişik türü olan ceviz ağacının, meyvesi kuruyemiş olarak tüketilen türü “adi ceviz ” olarak bilinir ve Türkiye’nin hemen hemen her yöresinde yetişir.
–   Sert kabuğun içinde yer alan ceviz içi, yüzeyi çok kırışık bir beyin görünüşündedir.
–    Yüksek oranda protein ve yağ içeren ceviz içi, kuruyemiş olarak tüketilmesinin yanı sıra, şeker hastalarına besin olarak da verilir.
–    Basur için faydalı olduğu rivayet edilmekte ve bunun için balla karıştırılarak yenilmesi tavsiye edilmektedir.
–    Aromatik kokulu yaprakları kabızlığa, iştahsızlığa, kan temizlenmesine ve hazımsızlığa karşı yararlıdır.
–   Ciğere, mideye ve dimağa kuvvet verip ağız kokusunu da giderir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver