Cep telefonuna gelen reklam mesajları nasıl engellenir kesin yöntemi

Her gün sık sık gönderilen spam reklam mesajlarından bıktınız mı? Kendinizi çaresiz hissetmenize gerek yok! Bu reklam firmalarının hepsini tek tek engelleyebilirsiniz. Nasıl mı? İşte böyle;

Eğer turkcell kullanıyorsanız gelen mesajı 2780′e gönderirseniz gelen firmayı engellemiş oluyorsunuz. Tüm firmalar için aynı şeyi yapmak zorundasınız. Zamanla reklam mesajlarınız azalacaktır. Bir siteye veya bir forma telefon numaranızı yazarken önemli değil ise yanlış telefon numarası veriniz.

Sponsorlu Bağlantılar

turkcell-sms-engelleme.png (792×552)

İstenmeyen reklam mesajlarını engelleme

Cep telefonunuza olur olmaz zamanlarda gelen reklam mesajlarından dertli iseniz size bir müjdem var. Telekomünikasyon kurumu bu işe el attı ve şimdi tüm gsm operatörleri eğer siz isterseniz bu mesajları engellemek zorunda. Engelleme içinde para talep edemeyecekler. Teknik olarak engelleme sadece toplu mesaj servislerine uygulanabiliyor. Eğer firma size direkt mesaj atıyorsa tek çareniz hukuk yoluna gitmek.

Turkcell Mesaj Seç
Eğer Turkcell hattınız varsa, istemediğiniz bir reklam mesajı geldiğinde 3 gün içerisinde bu mesajı 2780 numaraya iletirseniz bu mesajı gönderen firma bir daha size mesaj gönderemez.
Veya 757 27 80 numaradan belli konulardaki mesajları engelleyebilirsiniz.
O da olmadı 444 0 532 yi arayıp çıkan operatörden sözlü olarak engelleme yapılmasını talep edebilirsiniz.

Avea Reklam mesajları
Eğer Avea hattınız varsa, Avea kampanya bilgilerini engellemek için kısa mesajla
iptal kampanya yazıp 7672 gönderin
reklam mesajlarını engellemek için
iptal reklam yazıp 7672 gönderin

Vodafone SMS Engelleme
Eğer Vodafone hattınız varsa, istenmeyen reklam mesajlarını engellmek için 444 0 542 yi arayıp operatöre ulaşın ve istenmeyen mesajların engellenmesini talep edin.

Sponsorlu Bağlantılar

1 Yorum

Cevap Ver