Cennet ile ilgili Sözler Sözleri, Cennet ile ilgili Sözler Özlü Sözler, Cennet ile ilgili Sözler En Güzel Sözler ve Mesajlar

Etiketler:Yeni 2013-2014 Cennet ile ilgili Sözler Sözleri Kısa Facebook Paylaş, Cennet ile ilgili Sözler Mesajları Hazır Cep Telefonu Sms

Cennete giden yol dünyadaki vazifeleri başarmaktır. Pestalozzi

Cennette öyle köşkler vardır ki, içindeki dışındakini, dışındaki içindekini görür. Hz. Muhammed (s.a.v)

Sponsorlu Bağlantılar

Cennetin de, cehennemin de anahtarı kılıçtır. Hadis-i Şerif

Muhakkak ki cennet saraylarından bir sarayın içinde yetmiş menzil (yer, dünya, ev) bulunur. Her menzilde, içerisine girilmek üzere yetmiş kapı, her kapının da diğerinden girmekte olan kokudan başka cennet kokularından koku girer. Hz. Muhammed (s.a.v)

Cennette altından bir direk ve üzerinde zebercedden “zümrüt cinsinden parlak, yeşil, kıymetli bir taş” şehirler vardır ki, onlar cennete yıldızlar gibi ışık verirler. Hz. Muhammed (s.a.v)

Cennet’in iyileştiremeyeceği hiçbir acı yoktur dünyada.

Cennette gurfeler vardır. Dışları içlerinden, içleri dışlarından görünür. Hz. Muhammed (s.a.v)

Cennet binalarının bir tuğlası altın, bir tuğlası gümüş, harcı misk, çakılı inci ve yakut ve toprağı da safrandır. Hz. Muhammed (s.a.v)

Allah onlar için süresiz kalacakları, altından ırmaklar akan cennetler hazırladı. İşte büyük ‘kurtuluş ve mutluluk’ budur.

Şüphesiz ki cennette bir çarşı vardır. Fakat orada hiçbir şeyi satın almak ve hiçbir şeyi satmak yoktur. Ancak erkekler ve kadınlar suret ve şekilleri vardır. Binaenaleyh orada hangi kılığı istediğinde ona girecektir. Hz. Muhammed (s.a.v)

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver