Çene Estetiği, Çene Estetiği Ameliyatı, Çene Estetiği Operasyonu

estetik çene ameliyatı nasıl yapılır, estetik çene ameliyatları, estetik çene estetiği, estetik çene estetiği nasıl yapılır

Estetik çene ameliyatı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hem çene bölgesinde husule gelen ve yaşamı olumsuz etkileyen sebeplerden ötürü hem de estetik görünümü iyileştirmek gayesiyle yapılan çene estetiği, uzman çene cerrahisi tarafından yapılırsa daha olumlu sonuçlar elde edilir. Başka bir alanda uzman olan cerrahlarda bu estetiği yapabilir ancak tecrübesi nedeniyle çene cerrahisi bu estetikte daha başarılı olur.

Çene ucundan memnun olmayan hastaların çene ucu törpüleme işi de estetik operasyonla gerçekleştirir. Ancak çoğu zaman hastaların diş yapısı ve çenenin kayma sorunu ile çene estetiği gerekir. Çenenin ağrıması, çenede tümör oluşumu hep çene estetiği cerrahisinin müdahalesi ile düzeltilecek sorunlardır.

Dişlerin çene yapısını bozması durumundan çene cerrahisi ile birlikte ortodontistlerde müdahalede bulunurlar. Dişlerin çeneye, çenenin dişlere verdiği sorunlar neticesinde uygulanan çene ameliyatı, çene cerrahisi ve ortodontistlerle ortak bir çalışma içine girilerek yapılır. Her iki alanın hekimleri hasta için en uygun tedavi yöntemine karar vererek işleme başlarlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver