Cemile Naz Şimşek kim Cemile Naz Şimşek nereli Cemile Naz Şimşek kaç yaşında

Cemile Naz Şimşek kaç yaşında,

 

Bu yazımızda Cemile Naz Şimşek hakkında bilgileri sizlerle paylaşacağız. Cemile Naz Şimşek bilgileri, memleketi ve hayatı hakkında bilgileri internet üzerinden derleyip sitemize ekledik.

Sponsorlu Bağlantılar

Cemile Naz Şimşek çiçek hakkında internette pek bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak bizim ulaştığımız bilgilere göre;

Cemile Naz Şimşek, İzmit’te dünyaya geldi. 26 yaşındadır. 14 yaşında İzmit Şehir Tiyatroları’nda eğitim almaya başlayan Cemile Naz Şimşek, 2003 yılında Akademi Tiyatro’da bir yıl eğitim aldıktan sonra 2004 yılında bir hiç yabancı dil bilmeden tiyatro eğitimini geliştirmek üzere Paris’e gitti. Şimşek Sorbonne Üniversitesi’nde 4 yıl aldığı Fransızca dil eğitiminin ardından yine Paris’teki ‘Famille Mundi’ tiyatro grubu ile çalışmalara başladı. Fransa’nın Cartoucherie bölgesindeki l’Epee de Bois tiyatrosunda Claude Merlin’in yönetimindeki ‘Yedi Prenses’ adlı oyunda Ursule rolüyle ilk kez sahneye çıktı. 2010 yılında Grotowski’nin ‘Yoksul Tiyatro’ kuramı hakkında hazırladığı yüksek lisans tezi ile öğretim üyelerinden tam not aldı.

Cemile Naz Şimşek, 150 Fransız sanatçı arasından ünlü İngiliz oyun yazarı William Shakespeare’in Romeo ve Julietö oyununda Juliet rolünü almayı başardı. Fransa’da herkez şimdi onu konuşuyor.

Etiketler: :
cemile naz şimşek, esra erol daki naz nereli, esra eroldaki nazın ailesi nerelidir

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver