Çekirge Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Çekirge Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çekirge Nedir, Çekirge Ne Anlama Gelir, Çekirge Ne Demektir, Çekirge Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çekirge ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çekirge Anlamı

Böcekler (Insecta) sınıfının, düz kanatlılar (Orthoptera) takımındaki sıçrayıcı türlere verilen genel ad. Familyalar ve hatta cinsler arasında çok belirgin yapısal farklılıklar olmasına karşın, tüm çekirgelerin benzer bir beden yapısı vardır. Genel olarak, bedenleri uzun ve yanlardan hafifçe basıktır. Boyları 1,5 mm ile 20 cm arasında değişir. İki çift kanat ve birbirinden farklı yapıda üç çift bacakları vardır. Arkadaki bacakları, sıçramak için özel bir gelişim göstermiştir. Kuvvetli çiğneyici bir ağız yapısı vardır.

Çekirgelerin büyük bir bölümü sıcak çöllere yakın bölgelerde yaşar. Yaprak, çimen, alg, yosun ve böceklerle beslenirler. Bazı türleri tarım ürünlerine büyük zarar veren sürüler biçiminde yaşar ve uzun mesafeli göçler yapar. Türkiye’de Trakya ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki tarım alanları zaman zaman çekirgelerden zarar görür. Bu özellikleriyle böcekler içinde en iyi bilinen takımlardan biridir.

Yaklaşık 20 000 kadar çekirge türü vardır. Ülkemizde 600 dolayında çekirge türü bulunur.

Konu ile ilgili aramalar: Çekirge Nedir Çekirge ödev ara Çekirge kelime anlamı Çekirge sözlükte ara Çekirge ansiklopedi bilgi bankası ara Çekirge ne demek Çekirge neye denir

Çekirge ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver