Çeçe Sineği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Çeçe Sineği Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çeçe Sineği Nedir, Çeçe Sineği Ne Anlama Gelir, Çeçe Sineği Ne Demektir, Çeçe Sineği Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çeçe Sineği ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çeçe Sineği Anlamı

Çift kanatlılar (Diptera) takımının Muscidae familyasından glossina cinsinden sineklerin genel adı. İnsana uyku hastalığını bulaştıran çeçe sineği, Orta ve Batı Afrika’da özellikle de Zaire’de ırmak kenarlarında yaşar. Boyu 6-16 mm arasında değişen çeçe sineği, ev sineğinden biraz daha iri yapılı, seyrek ve sert tüylüdür. Rengi kahverenginin değişik tonlarında olur. Çeçe sineğinin yaşam süresi 1-3 ay kadardır.

Konu ile ilgili aramalar: Çeçe Sineği Nedir Çeçe Sineği ödev ara Çeçe Sineği kelime anlamı Çeçe Sineği sözlükte ara Çeçe Sineği ansiklopedi bilgi bankası ara Çeçe Sineği ne demek Çeçe Sineği neye denir

Çeçe Sineği ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver