Cebrail Nedir Hakkında Bilgi

Cebrail Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Cebrail Nedir, Cebrail Ne Anlama Gelir, Cebrail Ne Demektir, Cebrail Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Cebrail ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Cebrail Anlamı

Peygamberlere Allah buyruklarını iletmekle görevli, Allah ‘a yakın olan dört melekten biri. Tanrı ile peygamberleri arasında elçilik yapmasından, Allah ‘ın buyruklarını bildirmekle görevli olduğundan, Müslümanlarca kutsal sayılır. Kutsal Kitap’a göre, Zekeriya Peygamber’e ve Danyal Peygamber’e görünen Cebrail, Meryem’e de İsa’nın doğacağını müjdelemiştir. Hristiyan inanışına göre; Cebrail kıyamet günü bir boru öttürecek ve bütün ölüler mezardan kalkacaktır.

Konu ile ilgili aramalar: Cebrail Nedir Cebrail ödev ara Cebrail kelime anlamı Cebrail sözlükte ara Cebrail ansiklopedi bilgi bankası ara Cebrail ne demek Cebrail neye denir

Cebrail ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver