Cebelitarık Boğazı Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Cebelitarık Boğazı Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Cebelitarık Boğazı Nedir, Cebelitarık Boğazı Ne Anlama Gelir, Cebelitarık Boğazı Ne Demektir, Cebelitarık Boğazı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Cebelitarık Boğazı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Cebelitarık Boğazı Anlamı

İspanya ile Afrika arasında, Akdeniz’i Atlas Okyanusu’na birleştiren, 51 km. uzunlukta boğaz. Doğu ucunda, kuzeyde Cebelitarık İngiliz üssü, güneyde, Afrika tarafında da İspanya’ya ait Septe yer alır. Batı ucunda, kuzeyde Trafalgar ve güneyde Spartel burunları arasında genişler ve sona erer. En dar yeri 13, en geniş yeri 37 km.dir. En fazla derinliği 350 m.

Konu ile ilgili aramalar: Cebelitarık Boğazı Nedir Cebelitarık Boğazı ödev ara Cebelitarık Boğazı kelime anlamı Cebelitarık Boğazı sözlükte ara Cebelitarık Boğazı ansiklopedi bilgi bankası ara Cebelitarık Boğazı ne demek Cebelitarık Boğazı neye denir

Cebelitarık Boğazı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver