Cd-rom Nedir Hakkında Bilgi

Cd-rom Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

CD-ROM Nedir, CD-ROM Ne Anlama Gelir, CD-ROM Ne Demektir, CD-ROM Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

CD-ROM ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

CD-ROM Anlamı

“Kompakt Disk-Salt Okunur Bellek” anlamına gelen İngilizce “Compact Disc Read-Only Memory” sözcüklerinin baş harfleriyle oluşturulmuş terim. CD-ROM’lar CD’lerle aynı yapıdadır. Ancak, bunlar bilgisayar ortamına aktarılabilecek bilgileri içerirler. CD-ROM’larda bilgiler, sayısal veriler olarak optik bir disk üzerine minik çukurlar şeklinde kaydedilir. Kaydedilen veriler düşük güçlü bir lâzer demetince okunur. Sayısal veriler kullanıldığından CD-ROM üzerine metin dışında ses ve görüntü de kaydedilebilir. Bu nedenle CD-ROM’lar, ses ve görüntü aygıtlarında müzik, grafik ve film kaydetmek içinde kullanılır.

Bir CD-ROM üzerine veri kaydetmek için, CD-ROM yazıcı kullanılır. Normal bir CD-ROM çalar ya da CD-ROM sürücüsüyle bir CD-ROM üzerine veri kaydedilemez. Bir CD-ROM’un bilgi taşıma kapasitesi 700 MB’ır.

Konu ile ilgili aramalar: CD-ROM Nedir CD-ROM ödev ara CD-ROM kelime anlamı CD-ROM sözlükte ara CD-ROM ansiklopedi bilgi bankası ara CD-ROM ne demek CD-ROM neye denir

CD-ROM ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver