Çaylak Nedir Hakkında Bilgi

Çaylak Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çaylak Nedir, Çaylak Ne Anlama Gelir, Çaylak Ne Demektir, Çaylak Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çaylak ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çaylak Anlamı

Accipitridae familyasının milvinae ve elaninae alt familyalarını oluşturan yırtıcı kuş türleriyle Perninae alt familyasının kimi yırtıcı kuş türlerinin ortak adı. Çaylaklar, uzun kanatlı, çengel gagalıdırlar ve iri bir tavuk büyüklüğünde kuşlardır. Yavaş uçarlar ama çok uzun bir süre havada süzülebilirler. Küçük kuşları, yılanları ve fare gibi kemirgenleri avlarlar.

Böceklerle beslenen çaylaklar da vardır. Az sayıda çaylak da yalnızca salyangozla beslenir. Yeryüzünün ılıman bölgelerinde yaşarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Çaylak Nedir Çaylak ödev ara Çaylak kelime anlamı Çaylak sözlükte ara Çaylak ansiklopedi bilgi bankası ara Çaylak ne demek Çaylak neye denir

Çaylak ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver