Çavdar Nedir Nerede Hangi Bölgede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Çavdar Nedir Nerede Hangi Bölgede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çavdar Nedir, Çavdar Ne Anlama Gelir, Çavdar Ne Demektir, Çavdar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çavdar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çavdar Anlamı

Secale creale. Buğdaygiller (Poaceae) familyasından dayanıklı bir tahıl. Boylu, bir çenekli ve yıllık bir bitkidir. Başaklarındaki taneler uzun ve tüylüdür. Çavdar, buğday yetiştirmeye elverişli olmayan topraklarda bile yetişebilen dayanıklı bir bitkidir. Soğuğa karşı dirençli ve toprağın asitliliğine dayanıklı bir bitkidir. Çavdar taneleri, alkol ve ekmek yapımında kullanılır.

Çavdar ekmeği, B grubu vitaminlerin yanı sıra, yüksek oranda içerdiği kalsiyum, fosfor, flor, demir gibi mineraller sayesinde tüm beden işlevlerini düzenler, canlılık ve enerji verir. Koroner kalp rahatsızlığı olanlara öncelikle önerilir. Yüksek oranda bitkisel protein içerir.

Konu ile ilgili aramalar: Çavdar Nedir Çavdar ödev ara Çavdar kelime anlamı Çavdar sözlükte ara Çavdar ansiklopedi bilgi bankası ara Çavdar ne demek Çavdar neye denir

Çavdar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver