Çatlak Topuk, Çatlak Topuk Tedavisi, Çatlak Topuklar İçin Bakım

çatlak topuklar için ne yapmalı, çatlak topuklara doğal bakım, çatlak topuklara nasıl bakım yapılmalı, topuk çatlaklara bakım önerisi

Çatlak topuk bakımı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Topuklarda çatlama husule gelmesinin nedeni şişkin, kuru ve yağ eksikliği olan nasır tabalarından dolayıdır. Topuk çatlakları tedavi edilmezse bu bölgede bulunan damarlar nedeniyle mikroorganizmalar vücudun içine girecek ve sağlık için tehdit oluşturacaktır. Bu sebeple topuk çatları bakımı hakkında bilgi edinmek ve çatlamaların önüne geçmek gerekir.

Topukta oluşan çatlaklardan dolayı sinir uçlarının açılması bireylerin ağrı hissetmesine sebep olur. Bu tür sorunlardan kurtulmak, ağrıları önlemek için yapmanız gereken çatlak topuklar için bakım önerilerini sizlerle paylaşıyoruz.

Topuk çatlakları tedavisi için uygulamanız gereken topuk bakımı, ilk olarak nasırlara yönelik olmalıdır. Nasırlaşmış olan tabaka dikkatli bir şekilde topuktan alınmalı ve topuğa baskı yapan bu sorundan kurtulmak gerekir. Daha sonra topuğa yağlı krem sürülmelidir. Eğer çatlamalar derin tabakalara ulaştıysa o zaman da düzenli olarak podimer sürülmeli ve çatlaklar kontrol altına alınmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver