Çatlak Tedavisi Lazer, Çatlak Tedavisi Lazer Yöntemi, Franksiyonel Lazer

franksiyonel lazer çatlak tedavisi, lazer uygulaması ile çatlak tedavisi, lazer yöntemi ile çatlak tedavisi, lazerle çatlak nasıl tedavi edilir

Lazerle çatlak tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ciltte bulunan elastik dokuların zamanla azalmasından, hamilelik, hızlı kilo alma ve verme gibi mütenevvi sorunlardan dolayı vücudun bazı bölgelerinde çatlaklar husule gelmektedir. Cildin kollojen liflerinin azaldığı veya yok olduğu alanlarda ortaya çıkan çatlamalar bireyler tarafından bir takım ilaçlarla, çatlak kremleri ve jelleriyle ortadan kaldırılmaya çalışılsa da bazen istenilen sonuç elde edilememektedir.

Çatlak tedavisi için yetersiz kalan bu yöntemlerin haricinde çatlak tedavisi lazer yöntemi ile de yapılmaktadır. Üstelik lazer uygulaması diğer yöntemlerin aksine olumlu sonuçlar vermektedir. Yeni bir tedavi yöntemi olan fraksiyonel lazerler üzerine uygulandığında bu alandaki dokuda erimeye neden olarak kısmen dokuyu yok ederek çatlakların giderilmesini sağlamış olur.

Fraksiyonel lazerlerle dokunun yok edilmesi ile vücudumuzdaki tamir mekanizmaları devreye girerek bu bölgede yeni doku üretimine başlar. Hızla yeni dokular üretilir ve üretilen doku kollojen bakımından zengin bir doku olur.

Fraksiyonel lazerlerle üretilen kollojen doku çatlakların ve rahatsızlıkların azalmasını sağlar. Franksiyonel lazer ile çatlak tedavisi 3-6 seans uygulanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver