Çarmıh Nedir Hakkında Bilgi

Çarmıh Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çarmıh Nedir, Çarmıh Ne Anlama Gelir, Çarmıh Ne Demektir, Çarmıh Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çarmıh ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çarmıh Anlamı

Biri dikey, diğeri yatay konulmuş iki tahtadan kurulan haç biçiminde darağacı. Romalılar döneminde ölüm cezasına çarptırılan suçlular çarmıha gerilerek idam edilirlerdi.

Suçlu, çarmıhın dik direğine bağlanır; elleri, yatay olan direğin iki yanına, ayaklarıysa dikey direğin altına çiviyle mıhlanırdı. Tarihte bu biçimde idam edilen en önemli kişi, Romalılar döneminde ölüm cezasına çarptırılan İsa Peygamber’dir.

Bu ceza 5. yüzyıldan sonra kaldırılmıştır. Ancak Hristiyanlar, İsa’nın çarmıha gerilişini temsil eden haçı, dinlerinin sembolü olarak kullanmaktadırlar.

Konu ile ilgili aramalar: Çarmıh Nedir Çarmıh ödev ara Çarmıh kelime anlamı Çarmıh sözlükte ara Çarmıh ansiklopedi bilgi bankası ara Çarmıh ne demek Çarmıh neye denir

Çarmıh ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver