Canik Dağları Nedir Nerededir Yüksekliği Kaç Metredir Hakkında Bilgi

Canik Dağları Nedir Nerededir Yüksekliği Kaç Metredir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Canik Dağları Nedir, Canik Dağları Ne Anlama Gelir, Canik Dağları Ne Demektir, Canik Dağları Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Canik Dağları ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Canik Dağları Anlamı

Kuzey Anadolu Dağları’nın Orta Karadeniz kıyı bölümünde yer alan kesimine verilen genel ad. Yaklaşık olarak Ordu ve Giresun’un ardında, kıyı ile Kelkit Çayı oluğu arasında yayılan ve doğudakiler kadar belli bir sıra ve yön izlemeyen Canik Dağları, aynı zamanda Kuzey Anadolu sıradağlarının en alçak kesimini meydana getirir. En yüksek doruğu, Mesudiye’nin kuzeybatısındaki Aydoğan Tepesi’dir (1.917 m.).

Konu ile ilgili aramalar: Canik Dağları Nedir Canik Dağları ödev ara Canik Dağları kelime anlamı Canik Dağları sözlükte ara Canik Dağları ansiklopedi bilgi bankası ara Canik Dağları ne demek Canik Dağları neye denir

Canik Dağları ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver