Canan Karatay kilo derdi olanlara dermanı verdi

yürüyüş

FOX TV’de canlı yayına katılan Karatay’ın önerileri şöyle;

Sponsorlu Bağlantılar

ŞEKERİ HAYATINIZDAN ÇIKARIN

“Eğer kilo vermek istiyorsanız hayatından şekeri çıkarın. Şeker ve karbonhidrad grubu vücuda girdiği anda kan şekerinizi yükseltir. Meyveler da buna dahildir. Şimdiki meyvalar çok değişik, eskisi gibi de değiller. Sağlıklı vitaminler çok eksik.”

Pirinç pilavı, makarna, ekmek bütün bunlar ağzınıza aldığınız anda hayatınızı değiştirir. 140 kiloysanız hayatınızdan bunları çıkarın. 4 kilo fazlanız varsa azaltın.

5 KİLO VERMEK İÇİN NE YAPMALISINIZ

5 KİLOYU NASIL VERİRSİNİZ

Yaş önemli… 40-55 yaşındaki bir kişi için 5 kilo fazlası gayet kolay. Kesinlikle hareket edecek. Her gün mutlaka 20 dakika (fazla değil) kendi temposunda günün hangi rahatında olursa olsun (zorlamadan kendine eziyet etmeden) bunun yapılması. Sonra bunu artırabilir, hızını yükseltebilir. Ama minumum 20 dakika yürümek gerekli.

Çok şişman iseniz 10 dakika ile başlayın. Ama hergün… Yağmur-kar demeden bahane uydurmadan hareket edin.

Hipokrat ne diyor biliyor musunuz: ‘Uzun yol yürüyen uzun yaşar’. Neden söylüyor, eşeğe binip geldikleri için kızıyor. O zaman eşeğe binmek bile sakir sayılıyor.

KUYRUK YAĞI VE TEREYAĞI YİYİN

Doğal kuyruk yağı, doğal tereyağı bol bol yenecek. Bir de pirzola yağı.

Bunlar doğal yağlar. Neden, yağlar kan şekerini yükseltmez. Proteinler çok az yükseltir. Dolayısıyla vücutta şekere karşı insülün hormonu salgılanmaz.

Şeker yediğinizde, meyve suyu içtiğiniz zaman insülün yağları depo eden hormondur. İnsülünün görevi o. Kilo almanın sebebi bu…

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver