Çamaşır Suyu Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Çamaşır Suyu Nedir Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çamaşır Suyu Nedir, Çamaşır Suyu Ne Anlama Gelir, Çamaşır Suyu Ne Demektir, Çamaşır Suyu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çamaşır Suyu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çamaşır Suyu Anlamı

Ağartıcı ve temizleyici kimyasal maddeler içeren bir temizlik maddesi. Genellikle ağartıcı olarak hipokloritler kullanılır. Örneğin sodyum hipoklorit çözeltileri hem ağartıcı hem de dezenfektandır. Kuvvetli bazların çözeltilerinden klor gazı geçirilerek elde edilirler.

Kireçkaymağı üzerinden klor gazı geçirilerek elde edilen kalsiyum hipoklorit de aynı özelliktedir. Ancak bu çözeltiler, derişimleri iyi ayarlanmazsa elyafı çürütebilirler. Piyasada çamaşır sodası ve perborat çözeltileri ya da javel suyu da denilen sodyum karbonat ile kireçkaymağının berraklaştırılmış çözeltileri de hipo adıyla satılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Çamaşır Suyu Nedir Çamaşır Suyu ödev ara Çamaşır Suyu kelime anlamı Çamaşır Suyu sözlükte ara Çamaşır Suyu ansiklopedi bilgi bankası ara Çamaşır Suyu ne demek Çamaşır Suyu neye denir

Çamaşır Suyu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver