California Üniversitesi düşünce okuma düşünce okuyabilen cihaz düşünceyi öğrenebilme

Etiketler: aklınızdan geçenleri okuyabilen alet, beyin okuma, Düşünceyi Okuyan Cihaz

Düşünceyi Okuyan Cihaz Yapıldı Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Düşünceyi Okuyan Cihaz Yapıldı

Artık hiç bir şey gizli kalmayacak! Bütün düşündükleriniz ortaya çıkacak. Çünkü beyindeki düşünceleri okuyacak bir tarayıcı geliştirildi. İnsanların ne düşündüğünü bilen bu cihaz  geliştirilerek bir dönüm noktası oluşabilir. Bilim kurgu filmlerinde görmeye alışık olduğumuz bu durum kötü amaçlı kullanıldığı taktirde çok büyük zararları olacağı düşünülüyor.

null

Bilim dünyasında heyecanla karşılanan gelişme, Nashville’deki Vanderbilt Üniversitesi tarafından kaydedildi. Nature dergisinde yayımlanan gelişmeye göre, altı gönüllüye baktıkları resimlerle ilgili ne düşündükleri soruldu.

Kişilerin beyinlerinin monitör görüntüleri sayesinde ne düşündükleri belirlendikten sonra cevaplar alındı ve MRI beyin tarayıcının yüzde 80 oranında düşünceyi okuyabildiği görüldü.

Daha önce de California Üniversite’sinde benzer teknikler geliştirilmişti. Bilim adamları tarayıcının yüzde 80 oranında düşünceleri okuyabilmesinin insanlık için çok önemli bir gelişme olduğunu, ancak hastanın rızası dışında, kötü emeller için kullanılma ihtimalinin de “korkutucu” olduğunu söylediler.

Özel sırların açığa çıkması, gizliliğin kalmaması gibi rahatsız edici unsurlarla birlikte, beyin okuma tekniklerinin pek çok suç olayını açığa kavuşturacağı da vurgulanıyor.

Son Aramalar: aklınızdan geçenleri okuyabilen alet, beyin okuma, California Üniversitesi, düşünce okuma, düşünce okuyabilen cihaz, düşünceyi öğrenebilme, Düşünceyi Okuyan Cihaz, insan beynini okuyabilen teknoloji, insanın ne düşündüğünü öğrenebilirmiyiz, insanların aklından geçenleri okuyan icat, ne düşündüğünüzü söyleye alet, Vanderbilt Üniversitesi, yüzyılın icadı

düşünce okuyan cihaz, beyin okuma cihazı, öldükten sonra beyin okuma, düşünce okuma cihazı, düşünceyi okma cihası, teknoloji aklımızdan geçenleri, beyin okuma makinesi, Beyin okuyan cihaz, beyni okuyan cıhaz, vanderbilt üniversitesi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver