Çalı Kuşu Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Çalı Kuşu Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çalı Kuşu Nedir, Çalı Kuşu Ne Anlama Gelir, Çalı Kuşu Ne Demektir, Çalı Kuşu Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çalı Kuşu ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çalı Kuşu Anlamı

Regulus regulus. Kuzey yarı küredeki iğne yapraklı ormanlarda yaşayan ötücü kuş. Küçük ve yuvarlak gövdeli, kısa gagalı olan çalı kuşlarının boyları 9 cm’yi geçmez. Çalı kuşlarının en belirgin özelliği tepelerindeki parlak renkli şeritlerdir. Türkiye’de başta Karadeniz bölgesi olmak üzere kıyı bölgelerdeki iğne yapraklı ormanlarda yaşayan bu kuşun gövdesinin üst bölümleri yeşilimsi, alt bölümleri de beyaza yakın bir renktedir.

Çalı kuşları çiftleşme dönemi dışında, çoğunlukla baştankara ve tırmaşık kuşlarıyla karışarak gruplar oluştururlar. Örümcek, yaprak biti, sinek ve başka böceklerin yanı sıra böceklerin yumurta ve lârvalarını da yerler.

Konu ile ilgili aramalar: Çalı Kuşu Nedir Çalı Kuşu ödev ara Çalı Kuşu kelime anlamı Çalı Kuşu sözlükte ara Çalı Kuşu ansiklopedi bilgi bankası ara Çalı Kuşu ne demek Çalı Kuşu neye denir

Çalı Kuşu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver