Çakmak Taşı Nedir Hakkında Bilgi

Çakmak Taşı Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çakmak Taşı Nedir, Çakmak Taşı Ne Anlama Gelir, Çakmak Taşı Ne Demektir, Çakmak Taşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çakmak Taşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çakmak Taşı Anlamı

Demir ya da çelikle vurulduğunda kıvılcım çıkaran bir tür kuvars. Sileks olarak da bilinir. Tarih öncesi dönemlerde birçok aletin yapımında ham madde olarak kullanılmıştır. Çakıltaşı yatakları ender bulunduğu için o dönemlerde en önemli ticaret ürünlerinden biri olduğu ve çok uzaklara gönderildiği bilinmektedir. Bundan kısa bir süre öncesine değin (ateşli silâhların ilk çıktığı dönemlerde) de çakmak taşından barutun ateşlenmesinde yararlanılırdı. Günümüzde çakmaklarda kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Çakmak Taşı Nedir Çakmak Taşı ödev ara Çakmak Taşı kelime anlamı Çakmak Taşı sözlükte ara Çakmak Taşı ansiklopedi bilgi bankası ara Çakmak Taşı ne demek Çakmak Taşı neye denir

Çakmak Taşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver