Çakal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Çakal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çakal Nedir, Çakal Ne Anlama Gelir, Çakal Ne Demektir, Çakal Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çakal ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çakal Anlamı

Çakal Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri
Canis aureus. Rengi kurda, boyu ve gür kuyruğu tilkiye benzeyen, etçil bir memeli. Beden yapıları kurda benzer, ancak onlardan daha küçük ve ince yapılıdırlar. Boyları 60-100 cm, yükseklikleri 38-50 cm arasında değişir. Sık ormanlarda, fundalıklarda, makiliklerde, içinden dere geçen vadilerde ve meşeliklerde yaşarlar. Yuvalarını kovuk ve oyuklara yaparlar. Genellikle çiftler hâlinde dolaşıp, geceleri avlanırlar. Sürü hâlinde yaşadıkları da olur. Avlanamadıklarında başka yırtıcı hayvanların bıraktığı artıklarla beslenirler. Aç kaldıklarında meyve ve böcek de yerler.

Burun ve ağız yapıları dar ve sivridir. Postları kabarık ve tüylüdür. Renkleri griden kahverengiye ve kirli sarıya değişkenlik gösterir. Dişilerinin hamilelik dönemi 50-70 gün sürer ve her doğumda 4-6 yavru doğurur.

Konu ile ilgili aramalar: Çakal Nedir Çakal ödev ara Çakal kelime anlamı Çakal sözlükte ara Çakal ansiklopedi bilgi bankası ara Çakal ne demek Çakal neye denir

Çakal ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver