Çağla Nedir Hakkında Bilgi

Çağla Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Çağla Nedir, Çağla Ne Anlama Gelir, Çağla Ne Demektir, Çağla Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Çağla ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Çağla Anlamı

Badem, kayısı, erik gibi çekirdekli yemişlerin ham durumu. Çağla, olmamış badem,olmamış bitki, sert çekirdekli , kayısı ve badem gibi meyvelerin yeşil ve körpe haline verilen ad. Daha çok badem için kullanılır. En erken yenebilen meyvelerdendir. Büyük şehirlerde piyasaya sunulur. Yılda sadece 15-20 günlük bir süre için tüketilebilir. Ağaçları pembe beyaz çiçekler açar. Meyvesi yaz boyunca giderek büyür ve olgunlaşır, sertleşir. Çekirdeğinin içi besin değeri yüksek bir kuruyemiş olarak da tüketilir (Örnek: Badem).Bazı insanlar çağlayı tuz ile tüketir, ekşi bir meyvedir.

Konu ile ilgili aramalar: Çağla Nedir Çağla ödev ara Çağla kelime anlamı Çağla sözlükte ara Çağla ansiklopedi bilgi bankası ara Çağla ne demek Çağla neye denir

Çağla ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver